Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKubatura Teatru Kameralnego już prawie gotowa

Kubatura Teatru Kameralnego już prawie gotowa

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 kwiecień 2020 07:31

Z powodu epidemii centrum Bydgoszczy trochę wymarło, ale jego krajobraz się powoli zmienia. W ostatnim czasie w dość imponującą już fazę wchodzi budowa Teatru Kameralnego przy ulicy Grodzkiej. Właściwie kubatura budynku już powstała, teraz pozostały jedynie prace wykończeniowe.

 

Budowa powinna zakończyć się w III kwartale bieżącego roku, terminy były przesuwane z uwagi na odkrycia archeologiczne, pozostałości po Zamku Bydgoskim, co wiązało się z dodatkowymi pracami archeologów.

 

Teatr Kameralny jako instytucja kultury już formalnie działa, ale jeszcze bez wybudowanej siedziby. Teatr ma dyrektora i zatrudnia kilka osób, na 18 września zaplanowano pierwszą premierę spektaklu, która ma się odbyć gościnnie w Operze Nova. Nie wiadomo jednak, czy epidemia koronawirusa nie pokrzyżuje tego terminu.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu