Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji

Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 kwiecień 2020 00:02
Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Od dzisiaj na mocy decyzji wojewody Straż Miejska w Bydgoszczy przechodzi pod nadzór zwierzchni Policji. Podobną decyzję wojewoda podjął wobec wszystkich straży gminnych w naszym województwie, w tym również, tak samo postąpili pozostali wojewodowie w całym kraju.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński informuje, że strażnicy miejscy maja wspomagać policjantów, w kontrolowaniu, czy nie dochodzi do naruszania obostrzeń, które mają spowalniać rozpowszechnianie się koronawirusa. Od właściwie wtorku zakazane jest np. korzystanie z parków czy bulwarów, gdzie w ostatnim czasie tworzyły się skupiska ludzi.

 

W patrolowaniu policjantów wspierają już żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Od dzisiaj policjanci koordynując również pracę strażników miejskich, będą mogli lepiej rozdysponować siły.

 

Jednym z podstawowych zadań policjantów jest też sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną się do niej stosują Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 9 tys., z tego w samej Bydgoszczy 648 osób.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu