Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji

Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 kwiecień 2020 00:02
Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Od dzisiaj na mocy decyzji wojewody Straż Miejska w Bydgoszczy przechodzi pod nadzór zwierzchni Policji. Podobną decyzję wojewoda podjął wobec wszystkich straży gminnych w naszym województwie, w tym również, tak samo postąpili pozostali wojewodowie w całym kraju.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński informuje, że strażnicy miejscy maja wspomagać policjantów, w kontrolowaniu, czy nie dochodzi do naruszania obostrzeń, które mają spowalniać rozpowszechnianie się koronawirusa. Od właściwie wtorku zakazane jest np. korzystanie z parków czy bulwarów, gdzie w ostatnim czasie tworzyły się skupiska ludzi.

 

W patrolowaniu policjantów wspierają już żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Od dzisiaj policjanci koordynując również pracę strażników miejskich, będą mogli lepiej rozdysponować siły.

 

Jednym z podstawowych zadań policjantów jest też sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną się do niej stosują Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 9 tys., z tego w samej Bydgoszczy 648 osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu