Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWielki brat zastąpi parkingowych?

Wielki brat zastąpi parkingowych?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 31 marzec 2020 00:17
Strefa płatnego parkowania w dobie COVID-19 Strefa płatnego parkowania w dobie COVID-19

Od poniedziałku do piątku, gdy funkcjonuje strefa płatnego parkowania, przemieszczają się po niej pracownicy ZDMiKP, którzy sprawdzają czy parkujący posiadają bilety lub czy korzystają z aplikacji mobilnej umożliwiającej rozliczanie parkowania. W kilku miastach parkingowi przechodzą powoli do lamusa, bowiem są mniej efektowni od nowoczesnej technologii, która być może pojawi się też w Bydgoszczy.

 

Warszawa jako pierwsza w Polsce wdrożyła system Smart Factor, polegający na tym, że strefę objeżdża specjalny samochód, który fotografuje tablice rejestracyjne zarejestrowanych samochód. Następnie ta informacja trafia do systemu, który szybko weryfikuje czy pojazd miał prawo parkować, jeżeli nie – to informowany jest zarządca drogi, który może wystawić mandat.

 

Jak informują warszawskie media, już pierwszego dnia funkcjonowania systemu, dwa samochody stwierdziły 603 pojazdy zaparkowane bez biletu, w tym samym czasie około 50 kontrolerów parkingowych ukarało 858 kierowców, co wskazywać ma, iż jeden pojazd Smart Factor jest efektywniejszy niż kilkunastu kontrolerów.

 

W Bydgoszczy rozważają

Za Warszawą idzie już Gdańsk i Kraków. Natomiast wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Lech Zagłoba-Zygler na drodze interpelacji zasugerował wdrożenie takiego systemu również nad Brdą, wskazując na dodatkowych atut systemu Smart Factor, mianowicie również kontrolę nośników reklamowych w krajobrazie miejskim, czy są legalnie powieszone. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz informuje, że ZDMiKP prowadzi analizy możliwych kierunków modyfikacji systemu kontroli wnoszenia opłat za parkowanie. Czyli również zastosowanie systemu Smart Factor może być brane pod uwagę.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu