Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWielki brat zastąpi parkingowych?

Wielki brat zastąpi parkingowych?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 31 marzec 2020 00:17
Strefa płatnego parkowania w dobie COVID-19 Strefa płatnego parkowania w dobie COVID-19

Od poniedziałku do piątku, gdy funkcjonuje strefa płatnego parkowania, przemieszczają się po niej pracownicy ZDMiKP, którzy sprawdzają czy parkujący posiadają bilety lub czy korzystają z aplikacji mobilnej umożliwiającej rozliczanie parkowania. W kilku miastach parkingowi przechodzą powoli do lamusa, bowiem są mniej efektowni od nowoczesnej technologii, która być może pojawi się też w Bydgoszczy.

 

Warszawa jako pierwsza w Polsce wdrożyła system Smart Factor, polegający na tym, że strefę objeżdża specjalny samochód, który fotografuje tablice rejestracyjne zarejestrowanych samochód. Następnie ta informacja trafia do systemu, który szybko weryfikuje czy pojazd miał prawo parkować, jeżeli nie – to informowany jest zarządca drogi, który może wystawić mandat.

 

Jak informują warszawskie media, już pierwszego dnia funkcjonowania systemu, dwa samochody stwierdziły 603 pojazdy zaparkowane bez biletu, w tym samym czasie około 50 kontrolerów parkingowych ukarało 858 kierowców, co wskazywać ma, iż jeden pojazd Smart Factor jest efektywniejszy niż kilkunastu kontrolerów.

 

W Bydgoszczy rozważają

Za Warszawą idzie już Gdańsk i Kraków. Natomiast wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Lech Zagłoba-Zygler na drodze interpelacji zasugerował wdrożenie takiego systemu również nad Brdą, wskazując na dodatkowych atut systemu Smart Factor, mianowicie również kontrolę nośników reklamowych w krajobrazie miejskim, czy są legalnie powieszone. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz informuje, że ZDMiKP prowadzi analizy możliwych kierunków modyfikacji systemu kontroli wnoszenia opłat za parkowanie. Czyli również zastosowanie systemu Smart Factor może być brane pod uwagę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu