Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKlinika neurochirurgii w Bizielu zamknięta, z powodu zachorowań na koronawirusa

Klinika neurochirurgii w Bizielu zamknięta, z powodu zachorowań na koronawirusa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 marzec 2020 22:02

W piątek stwierdzono zachorowanie pracownika bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela na COVID-19. Po tej informacji przebadano wszystkich pracowników i pacjentów kliniki neurochirurgi, co wykazało kolejne zachorowania.

Personel medyczny powinien być w sposób szczególny chroniony przed koronawirusem, bowiem jeżeli zbyt wielu lekarzy zachoruje, wówczas nie będzie miał kto leczyć pozostałych chorych. Dlatego też społeczeństwo stara się wspierać lekarzy produkowanymi przez siebie środkami ochrony bezpośredniej, bowiem w szpitalach jest ich deficyt.

 

Kontrola w klinice neurochirurgi wykazała cztery kolejne przypadki zachorowania na COVID-19, z tego powodu klinika wstrzymała przyjmowanie kolejnych pacjentów. Klinika nadal jednak funkcjonuje i świadczy opiekę już przyjętym pacjentom.

 

Z kraju są znane przypadki, gdzie z powodu zarażenia personelu zamykane były całe szpitale.

 

Dzisiaj wojewoda potwierdził kolejne 10 zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, co jest największym do tej pory wzrostem. Łącznie w naszym województwie jest chorych 47 osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu