Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKlinika neurochirurgii w Bizielu zamknięta, z powodu zachorowań na koronawirusa

Klinika neurochirurgii w Bizielu zamknięta, z powodu zachorowań na koronawirusa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 marzec 2020 22:02

W piątek stwierdzono zachorowanie pracownika bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela na COVID-19. Po tej informacji przebadano wszystkich pracowników i pacjentów kliniki neurochirurgi, co wykazało kolejne zachorowania.

Personel medyczny powinien być w sposób szczególny chroniony przed koronawirusem, bowiem jeżeli zbyt wielu lekarzy zachoruje, wówczas nie będzie miał kto leczyć pozostałych chorych. Dlatego też społeczeństwo stara się wspierać lekarzy produkowanymi przez siebie środkami ochrony bezpośredniej, bowiem w szpitalach jest ich deficyt.

 

Kontrola w klinice neurochirurgi wykazała cztery kolejne przypadki zachorowania na COVID-19, z tego powodu klinika wstrzymała przyjmowanie kolejnych pacjentów. Klinika nadal jednak funkcjonuje i świadczy opiekę już przyjętym pacjentom.

 

Z kraju są znane przypadki, gdzie z powodu zarażenia personelu zamykane były całe szpitale.

 

Dzisiaj wojewoda potwierdził kolejne 10 zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, co jest największym do tej pory wzrostem. Łącznie w naszym województwie jest chorych 47 osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu