Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRaz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Raz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 marzec 2020 13:00
Parking w SPP około godziny 17 Parking w SPP około godziny 17

Dzisiaj opublikowano rozporządzenie na mocy które w autobusie lub tramwaju może podróżować jednocześnie maksymalnie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe (taki zapis przyjęto), przez co ZDMiKP musiał cofnąć ograniczenia liczby kursów i od dzisiaj autobusy i tramwaje w Bydgoszczy jeżdżą według rozkładów dla dni powszednich. Nie zawsze udaje się jednak literalnie przestrzegać rozporządzenia.

W bydgoskich autobusach zazwyczaj mamy około 50 miejsc siedzących (jednoczłonowe), czyli nie powinno znajdować się w nich więcej niż 25 pasażerów jednocześnie. Naiwnym byłoby liczenie, że ktoś zanim wsiądzie będzie liczył ile osób już podróżuje, a w przypadku stwierdzenia przekroczenia rozporządzenia nie wsiądzie i poczeka na kolejny autobus. Zresztą w praktyce, nawet dzisiejszej, tak to wygląda.

 

W takim wypadku z komunikacji miejskiej powinni korzystać głównie ci, którzy nie mają innej możliwości przemieszczania się. Osoby mające możliwość podróżować samochodami osobowymi powinny być zachęcane do wyboru tej formy transportu, który jest z jednej strony bezpieczniejszy od transportu zbiorowego, ale też nie będzie blokował możliwości skorzystania z autobusu czy tramwaju osobom, które nie mają innego wyjścia.

 

Dlatego uważamy, że należy zawiesić tymczasowo pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania, ewentualnie wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe tymczasowo. Postulat ten budzi opór pewnych środowisk, dlatego dla transparentności zawieszenie pobierania opłat powinno obowiązywać do 12 kwietnia, z możliwością wydłużenia, gdyby rządowe rozporządzenie ograniczające liczbę osób w autobusie lub tramwaju zostało przedłużone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.

- liczba osób hospitalizowanych – 74.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.

- liczba osób objętych nadzorem – 1694.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu