Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRaz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Raz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 marzec 2020 13:00
Parking w SPP około godziny 17 Parking w SPP około godziny 17

Dzisiaj opublikowano rozporządzenie na mocy które w autobusie lub tramwaju może podróżować jednocześnie maksymalnie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe (taki zapis przyjęto), przez co ZDMiKP musiał cofnąć ograniczenia liczby kursów i od dzisiaj autobusy i tramwaje w Bydgoszczy jeżdżą według rozkładów dla dni powszednich. Nie zawsze udaje się jednak literalnie przestrzegać rozporządzenia.

W bydgoskich autobusach zazwyczaj mamy około 50 miejsc siedzących (jednoczłonowe), czyli nie powinno znajdować się w nich więcej niż 25 pasażerów jednocześnie. Naiwnym byłoby liczenie, że ktoś zanim wsiądzie będzie liczył ile osób już podróżuje, a w przypadku stwierdzenia przekroczenia rozporządzenia nie wsiądzie i poczeka na kolejny autobus. Zresztą w praktyce, nawet dzisiejszej, tak to wygląda.

 

W takim wypadku z komunikacji miejskiej powinni korzystać głównie ci, którzy nie mają innej możliwości przemieszczania się. Osoby mające możliwość podróżować samochodami osobowymi powinny być zachęcane do wyboru tej formy transportu, który jest z jednej strony bezpieczniejszy od transportu zbiorowego, ale też nie będzie blokował możliwości skorzystania z autobusu czy tramwaju osobom, które nie mają innego wyjścia.

 

Dlatego uważamy, że należy zawiesić tymczasowo pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania, ewentualnie wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe tymczasowo. Postulat ten budzi opór pewnych środowisk, dlatego dla transparentności zawieszenie pobierania opłat powinno obowiązywać do 12 kwietnia, z możliwością wydłużenia, gdyby rządowe rozporządzenie ograniczające liczbę osób w autobusie lub tramwaju zostało przedłużone.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu