Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRaz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Raz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 marzec 2020 13:00
Parking w SPP około godziny 17 Parking w SPP około godziny 17

Dzisiaj opublikowano rozporządzenie na mocy które w autobusie lub tramwaju może podróżować jednocześnie maksymalnie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe (taki zapis przyjęto), przez co ZDMiKP musiał cofnąć ograniczenia liczby kursów i od dzisiaj autobusy i tramwaje w Bydgoszczy jeżdżą według rozkładów dla dni powszednich. Nie zawsze udaje się jednak literalnie przestrzegać rozporządzenia.

W bydgoskich autobusach zazwyczaj mamy około 50 miejsc siedzących (jednoczłonowe), czyli nie powinno znajdować się w nich więcej niż 25 pasażerów jednocześnie. Naiwnym byłoby liczenie, że ktoś zanim wsiądzie będzie liczył ile osób już podróżuje, a w przypadku stwierdzenia przekroczenia rozporządzenia nie wsiądzie i poczeka na kolejny autobus. Zresztą w praktyce, nawet dzisiejszej, tak to wygląda.

 

W takim wypadku z komunikacji miejskiej powinni korzystać głównie ci, którzy nie mają innej możliwości przemieszczania się. Osoby mające możliwość podróżować samochodami osobowymi powinny być zachęcane do wyboru tej formy transportu, który jest z jednej strony bezpieczniejszy od transportu zbiorowego, ale też nie będzie blokował możliwości skorzystania z autobusu czy tramwaju osobom, które nie mają innego wyjścia.

 

Dlatego uważamy, że należy zawiesić tymczasowo pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania, ewentualnie wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe tymczasowo. Postulat ten budzi opór pewnych środowisk, dlatego dla transparentności zawieszenie pobierania opłat powinno obowiązywać do 12 kwietnia, z możliwością wydłużenia, gdyby rządowe rozporządzenie ograniczające liczbę osób w autobusie lub tramwaju zostało przedłużone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu