Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa dotację publiczną głoszą fake newsy o koronawirusie

Za dotację publiczną głoszą fake newsy o koronawirusie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 marzec 2020 00:28
Za dotację publiczną głoszą fake newsy o koronawirusie Fot: cottonbro

Włochy wciąż są jednym z najsmutniejszych miejsc na ziemi, dziennie bowiem dochodzi do kilku zgonów z powodu koronawirusa. Były poseł Paweł Skutecki podejmuje polemikę, że nie ma przecież dowodu, że to koronawirus jest przyczyną śmierci, skoro osoby te chorowały też na inne schorzenia. Były parlamentarzysta uważa również, że w Polsce niesłusznie przypisuje się koronawirusowi jakieś ofiary, skoro osoby te chorowały też na inne dolegliwości.

 

Wszystkie ofiary cierpiały na „inne poważne choroby”. Czy tym ziarenkiem, które przeważyło szalę, był rzeczywiście koronawirus? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Tylko jednego dnia (20 marca) we Włoszech zmarło ponad 600 osób, u których zdiagnozowano koronawirusa. To robi ogromne wrażenie, ale… Jeśli rację ma wielu epidemiologów, jest możliwe, że po prostu większość mieszkańców włoskich regionów ogarniętych epidemią jest zakażonych wirusem. Nic więc dziwnego, że u osób umierających z jakiegokolwiek powodu jest również wykrywany koronawirus – pisze Paweł Skutecki w swoim wywodzie. Powyższe ,,głupoty” można łatwo podważyć pokazując sytuację we włoskich szpitalach, bo jak wytłumaczyć nagłe zapełnienie szpitali pacjentami w ciężkim stanie?

 

Kilka dni wcześniej na Facebook-u Skutecki sugerował, że koronawirus wynaleziono w laboratoriach na amerykańskie zlecenie, natomiast patent na koronawirusa jest opublikowany w amerykańskim urzędzie patentowym. Konkrety w tej sprawie wyjaśniamy - Fake newsy o patentach na koronawirusa.

 

Jeszcze na początku marca Skutecki wraz z liderką organizacji Stop NOP (zabiegającą o zniesienie przymusowych szczepień) nazywał specustawę w sprawie przeciwdziałaniu koronawirusem jako ,,stan wojenny plus”, sugerując, że celem całego zamieszania jest pozbawienie Polaków praw obywatelskich. Podważanie, że przyczyną śmierci jest wirus COVID-19, tylko wpisuję się w tą narrację.

 

Odgrzewamy film przyczyną dezinformacji

Od kilku dni w internecie pojawiają się  publikacje (anonimowe bez nazwiska), iż dyrektor wloskiego szpitala uważa, że koronawirus nie zabił nikogo, że  robi się wokół tego tematu niepotrzebne zamieszanie.  Mówić ma on,że przyjrzał się 11 zmarłym pacjentom i np. jeden z nich miał jednocześnie zawał serca i grypę. Nie jest podane nazwisko lekarza, ale posty są ilustrowane zdjęciem dr Matteo Bassetti. Miał on faktycznie nagrać film, w którym miał głosić, że nie ma podstaw, aby  przypisać wszystkich zgonów koronawirusowi. Być może na tych publikacjach zainspirował się byly poseł Paweł Skutecki

 

Wpis rozpowszechniony został też w innych krajach europejskich. Austriacki portal Mimikama zauwazył, że dr Bassenatti mówił to w wywiadzie dla ,,Genova24", który został opublikowany 26 lutego, gdy włoskie władze zaczęły wprowadzać pierwsze ograniczenia, aby zapanować nad koronawirusem.  Zostal on ponownie opublikowany 15 marca, przez ten czas sytuaja we Włoszech znacznie się zmieniła. Również swoje pogądy na temat koronawirusa zweryfikował dr Bassetti.

 

26 lutego we Włoszech zarażonych było mniej niż 500 osób,  natomiast łączna liczba ofiar wynosiła 12. Obecnie lizba ofiar śmiertelnych przekroczyła w tym kraju 600.

 

Zrzucamy się na te ,,farmazony” z podatków

W Polsce mamy pluralizm poglądów, stąd też nawet głoszenie teorii spiskowych nie jest zakazane. Oczywiście w dobie epidemii na publikujących spoczywać powinna ogromna odpowiedzialność moralna. Jak przewiniemy tekst, w którym podważa się zagrożenie ze strony koronawirusa, dowiemy się, że sponsorem tego jest podlegający ministerstwu kultury Narodowy Instytut Wolności. Mądrości byłego posła ukazały się na portalu należącym do Fundacji Będziem Polakami, której jednym z fundatorów jest Skutecki. Fundacja Bedziem Polakami na tej projekt otrzymała 568 tys. zł dotacji.

 

Miejmy nadzieje, że  nie będa musiały co niektórym pokazywać, że się mylą setki ofiar śmiertelnych dziennie, co niestety ma miejsce teraz w ojzyźnie dr Bassenatti.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu