Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJeszcze nie jest przesądzone, że Komunalnik będzie odbierał odpady w Bydgoszczy

Jeszcze nie jest przesądzone, że Komunalnik będzie odbierał odpady w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 marzec 2020 00:32

Zgodnie z podpisaną przez Miasto Bydgoszcz umową, od 1 kwietnia odpady w trzech sektorach będzie odbierać firma Komunalnik ze Śląska. Nie jest to jednak pewne, bowiem prawidłowość przeprowadzenia i rozstrzygnięcia przetargu bada Urząd Zamówień Publicznych.

Jutro odbędzie się sesja Rady Miasta Bydgoszczy, w dość szczególnych warunkach z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne. Pierwotnie spekulowaliśmy, że radni mogą się zająć obniżeniem stawek za gospodarkę o 1 zł od mieszkańca, z uwagi na wybór tańszej oferty firmy Komunalnik.

 

Ratusz poinformował nas,że na razie takiej uchwały jednak nie będzie, bowiem trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu prowadzone przez Urząd Zamówień Publicznych, które może mieć wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie. Prezydent stosowną uchwałę radnym przedłoży po zakończeniu analiz UZP.

 

- Jednocześnie informujemy, że zawarcie umowy z firmą Komunalnik mimo możliwych postępowań odwoławczych było konieczne ze względu na zapewnienie odbioru odpadów w 3 sektorach od dnia 1 kwietnia 2020r. - informuje nas rzecznik prezydenta Marta Stachowiak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu