Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPróbki na obecność koronawirusa są badane również w Bydgoszczy

Próbki na obecność koronawirusa są badane również w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 marzec 2020 20:10
Próbki na obecność koronawirusa są badane również w Bydgoszczy Fot: Carlos Paes

Od poniedziałku 16 marca w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy badane są próbki krwi na obecność koronawirusa. Do tej pory próbki z Bydgoszczy były przewożone do Warszawy (w ostatnim czasie też do Gdańska i Poznania), stąd też na wyniki trzeba było czekać około trzech dni, teraz będzie to kilka godzin.

O utworzeniu kolejnych laboratoriów poinformował w trakcie porannej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Możliwości polskie wzrosły do 3 tys. testów dziennie.

 

Na chwilę obecną w Polsce stwierdzono 156 przypadków koronawirusa, szczęśliwie żadnego jeszcze w województwie kujawsko-pomorskim. Trzy osoby w wyniku koronawirusa zmarły, natomiast 13 uznano za wyleczone. Na świecie stwierdzono już blisko 180 tys. zachorowań, najwięcej w Chinach – około 80 tys. W kujawsko-pomorskim z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 31 osób,, natomiast 557 objętych jest kwarantanną.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu