Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPróbki na obecność koronawirusa są badane również w Bydgoszczy

Próbki na obecność koronawirusa są badane również w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 marzec 2020 20:10
Próbki na obecność koronawirusa są badane również w Bydgoszczy Fot: Carlos Paes

Od poniedziałku 16 marca w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy badane są próbki krwi na obecność koronawirusa. Do tej pory próbki z Bydgoszczy były przewożone do Warszawy (w ostatnim czasie też do Gdańska i Poznania), stąd też na wyniki trzeba było czekać około trzech dni, teraz będzie to kilka godzin.

O utworzeniu kolejnych laboratoriów poinformował w trakcie porannej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Możliwości polskie wzrosły do 3 tys. testów dziennie.

 

Na chwilę obecną w Polsce stwierdzono 156 przypadków koronawirusa, szczęśliwie żadnego jeszcze w województwie kujawsko-pomorskim. Trzy osoby w wyniku koronawirusa zmarły, natomiast 13 uznano za wyleczone. Na świecie stwierdzono już blisko 180 tys. zachorowań, najwięcej w Chinach – około 80 tys. W kujawsko-pomorskim z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 31 osób,, natomiast 557 objętych jest kwarantanną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Czy dojdzie do debaty przed II turą i jaka ona będzie?

    Dzisiaj TVN, Onet i Wirtualna Polska planowany zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego rywalem Rafałem Trzaskowskim – debata miała być transmitowana zarówno w telewizji oraz na portalach internetowych. Na taką formułę nie zgodził się jednak prezydent Andrzej Duda.

  • IBSP: Walka o prezydenturę wyrównana, ale Trzaskowski ma minimalnie większą szansę zostać prezydentem

    Sondaże stały się nieodzownym elementem kampanii wyborczej, ale w Polsce dostrzegamy, iż badania poszczególnych ,,sondażowni” niekiedy dość mocno się różnią. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich ukazały się trzy badania – Kantaru dla TVN wskazującego na minimalną przewagę w drugiej turze Dudy, ale też na dużą prawie 10% grupę niezdecydowanych, IBRIS dla wp.pl, w którym wygrywa Rafał Trzaskowski oraz wczorajszy SocialChanges dla wpolityce.pl pokazujący na zdecydowaną przewagę prezydenta Andrzeja Dudy 6 punktami procentowymi.

Wiadomości z regionu