Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGdzie kwarantanne ma odbyć osoba, która nie chce narażać najbliższych?

Gdzie kwarantanne ma odbyć osoba, która nie chce narażać najbliższych?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 marzec 2020 11:13

Od niedzieli przywrócone zostały kontrole graniczne, a Polacy wracający z innych państw muszą odbyć obowiązkową 14 dniową kwarantanne. Z założenia może być to kwarantanna domowa, ale co jeśli ktoś podejrzewa, że mógł mieć styczność z koronawirusem i nie chce narażać najbliższych?

 

Od kilku dni bezskutecznie próbujemy uzyskać informacje, gdzie taką kwarantanne można odbyć w Bydgoszczy. Wyznaczenie miejsc odbywania kwarantanny leży w kompetencjach wojewody.

 

Problem jest dość poważny, w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy sygnały od osób wracających z Niemiec, które chciały na okres kwarantanny odizolować się również od najbliższych. Bywały sytuacje wynajmowania pokoi w hotelach, co mogło narażać inne osoby w naszym mieście na kontakt z koronawirusem.

 

Aktualizacja:

Polsat News informuje, żę minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, iż wojewodowie mają wyznaczone miejsca do odbycia kwarantanny, jezeli jest to niemożliwe w mieszkaniu osoby objętej kwarantanną.

 

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że Miasto Bydgoszcz do dyspozycji wojewody oddało 8 budynków, głównie bursy i internaty. Wśród nich jest internat Zespołu Szkół Drzewnych, ktory jest gotowy do przyjęcia 200 miejsc.

 

Po przekroczeniu granicy, musimy podać miejsce gdzie odbędziemy kwarantannę, możemy wskazać wspomniany internat. Informacja o tym gdzie deklarjemy odbycie kwarantanny przekazywana będzie do właściwego obszarem inspektora sanitarnego, natomiast nad tym czy kwarantanna się odbywa czuwać będzie Policja.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu