Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGdzie kwarantanne ma odbyć osoba, która nie chce narażać najbliższych?

Gdzie kwarantanne ma odbyć osoba, która nie chce narażać najbliższych?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 marzec 2020 11:13

Od niedzieli przywrócone zostały kontrole graniczne, a Polacy wracający z innych państw muszą odbyć obowiązkową 14 dniową kwarantanne. Z założenia może być to kwarantanna domowa, ale co jeśli ktoś podejrzewa, że mógł mieć styczność z koronawirusem i nie chce narażać najbliższych?

 

Od kilku dni bezskutecznie próbujemy uzyskać informacje, gdzie taką kwarantanne można odbyć w Bydgoszczy. Wyznaczenie miejsc odbywania kwarantanny leży w kompetencjach wojewody.

 

Problem jest dość poważny, w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy sygnały od osób wracających z Niemiec, które chciały na okres kwarantanny odizolować się również od najbliższych. Bywały sytuacje wynajmowania pokoi w hotelach, co mogło narażać inne osoby w naszym mieście na kontakt z koronawirusem.

 

Aktualizacja:

Polsat News informuje, żę minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, iż wojewodowie mają wyznaczone miejsca do odbycia kwarantanny, jezeli jest to niemożliwe w mieszkaniu osoby objętej kwarantanną.

 

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że Miasto Bydgoszcz do dyspozycji wojewody oddało 8 budynków, głównie bursy i internaty. Wśród nich jest internat Zespołu Szkół Drzewnych, ktory jest gotowy do przyjęcia 200 miejsc.

 

Po przekroczeniu granicy, musimy podać miejsce gdzie odbędziemy kwarantannę, możemy wskazać wspomniany internat. Informacja o tym gdzie deklarjemy odbycie kwarantanny przekazywana będzie do właściwego obszarem inspektora sanitarnego, natomiast nad tym czy kwarantanna się odbywa czuwać będzie Policja.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu