Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWydaje się zasadne rozważenie rezygnacji z opłat w strefie płatnego parkowania

Wydaje się zasadne rozważenie rezygnacji z opłat w strefie płatnego parkowania

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 marzec 2020 21:11

Podróżowanie komunikacją zbiorową wiąże się mimo wszystko z pewnym ryzykiem rozpowszechniania koronawirusa. Mamy bowiem do czynienia z zamkniętą przestrzenią, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajduje się bardzo wielu pasażerów. Stąd też na czas zagrożenia epidemiologicznego wydaje się za zasadne zaprzestanie promowania komunikacji zbiorowej.

Operatorzy przewozów podjęli co prawda pewne działania zmniejszające ryzyka, np. specjalne procedury dotyczące dezynfekacji pojazdów, ale całkowicie ryzyk nie da się wyeliminować.

 

Z tego też powodu, w poczuciu odpowiedzialności, zwracamy się do bydgoskiego samorządu z wnioskiem o zamrożenie strefy płatnego parkowania, czyli zwolnienie kierowców z opłat oraz o tymczasowe wyznaczenie dodatkowych miejsc parkingowych. Warto rozważyć tymczasową liberalizację organizacji ruchu w przestrzeni Starego Miasta.

 

Takie działania mogą pozwolić ograniczyć ryzyka związane z rozpowszechnianiem koronawirusa.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu