Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWydaje się zasadne rozważenie rezygnacji z opłat w strefie płatnego parkowania

Wydaje się zasadne rozważenie rezygnacji z opłat w strefie płatnego parkowania

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 marzec 2020 21:11

Podróżowanie komunikacją zbiorową wiąże się mimo wszystko z pewnym ryzykiem rozpowszechniania koronawirusa. Mamy bowiem do czynienia z zamkniętą przestrzenią, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajduje się bardzo wielu pasażerów. Stąd też na czas zagrożenia epidemiologicznego wydaje się za zasadne zaprzestanie promowania komunikacji zbiorowej.

Operatorzy przewozów podjęli co prawda pewne działania zmniejszające ryzyka, np. specjalne procedury dotyczące dezynfekacji pojazdów, ale całkowicie ryzyk nie da się wyeliminować.

 

Z tego też powodu, w poczuciu odpowiedzialności, zwracamy się do bydgoskiego samorządu z wnioskiem o zamrożenie strefy płatnego parkowania, czyli zwolnienie kierowców z opłat oraz o tymczasowe wyznaczenie dodatkowych miejsc parkingowych. Warto rozważyć tymczasową liberalizację organizacji ruchu w przestrzeni Starego Miasta.

 

Takie działania mogą pozwolić ograniczyć ryzyka związane z rozpowszechnianiem koronawirusa.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu