Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrunwaldzka, Nakielska, Szubińska – gdzie panuje największe natężenie ruchu?

Grunwaldzka, Nakielska, Szubińska – gdzie panuje największe natężenie ruchu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 marzec 2020 06:52

Wymienione ulice będą w przyszłości komunikować centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Którą z nich kierowcy jeżdżą najczęściej?

Obecnie jesteśmy świadkami kończenia przebudowy ulicy Grunwaldzkiej do standardu dwupasmowego na całym odcinku, pomiędzy Osową Górą i Czyżkówkiem powstanie dodatkowo buspas. Szubińska jest dwupasmowa, problemy z jej przepustowością pojawiają się dopiero w gminie Białe Blota, gdzie rozważana jest budowa obwodnicy. Nakielska jednopasmowa skupia w dużej mierze ruch z Łochowa i Łochowic – plany modernizacji są, ale oddalone w czasie, przy czym nie zakłada się aż takiego standardu jak na Grunwaldzkiej czy Szubińskiej. Drogowcy tłumaczą, że na Nakielskiej z uwagi na mieszkańców dąży się do uspokajania ruchu.

 

Radny Szymon Róg w interpelacji poprosił o dane pomiarowe, odnośnie średniego natężenia ruchu pojazdów. Najwięcej pojazdów w kierunku do centrum Bydgoszczy zmierza Szubińską, średnio ponad 15,2 tys. dziennie, w drugą stronę jest to jednak już tylko 12,18 tys. Na drugim miejscu mamy Grunwaldzką – ponad 14 tys. w kierunku centrum i ponad 14,8 tys. w kierunku ronda Maczka, jest to zatem główna droga w kierunku poza Bydgoszcz. Na Nakielskiej mamy prawie 9,7 tys. w kierunku centrum.

 

Pomiarów dokonano na skrzyżowaniach: Szubińska / Żwirki i Wigury, Grunwaldzka/ Kanałowa oraz Nakielska/ Bronikowskiego.

 

Łącznie mamy na tych trzech ulicach natężenie na poziomie 40 tys. pojazdów dziennie. Dla porównania pisaliśmy kilka dni temu o Węźle Wschodnim, gdzie na skrzyżowaniu Fordońskiej z Kamienną dziennie przejeżdża około 70 tys. samochodów.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu