Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły poseł twierdzi, że koronawirus stworzyli naukowcy

Były poseł twierdzi, że koronawirus stworzyli naukowcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 marzec 2020 07:24

Od kilku tygodni koronawirus jest głównym tematem poruszanym na świecie, przez jest to również bardzo medialny. Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego wymaga jednak szczególnej odpowiedzialności, aby nie siać mogącej wywołać szkody paniki. Były poseł Paweł Skutecki, któremu wyborcy nie chcieli powierzyć kolejnej kadencji w parlamencie, próbuje pozyskać aplauz głosząc, że koronawirusa stworzyli celowo naukowcy.

 

Koronawirus w postaci jaką dzisiaj obserwujemy nie jest czymś występującym w przyrodzie. To efekt pracy naukowców, ma konkretnych autorów, którzy są zgłoszeni do urzędu patentowego – napisał wczoraj na Facebook-u Paweł Skutecki - Jeśli mój pies zrobi szkodę - będę musiał za nią zapłacić. Jakie narzędzia prawne ma takie państwo jak Polska, żeby domagać się od właścicieli/autorów koronawirusa odszkodowania? - pyta.

 

Skutecki nie jest prekursorem tego typu teorii spiskowej. W internecie od kilku dni krąży informacja, że patent na koronawirusa ma fundacja finansowana przez Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, firmy znanej przede wszystkim z systemu operacyjnego Windows. Teoria spiskowa głosi, że Gates posiada szczepionkę na koronawirusa i zamierza na niej zarobić krocie, albo nawet zdobyć władzę nad światem.

 

Skutecki na Facebook-a wrzucił fragment pierwszej strony z patentu na koronawirusa zarejestrowanego w amerykańskim urzędzie patentowym w 2007 roku. Bez problemu znaleźliśmy cały dokument, który jest opisem wirusa, który pojawił się w Chinach w latach 2002-2003, opatentowany został jednak dopiero w 2007 roku. Patent dotyczył kwasu nukleinowego SARS-Cov, będącego elementem wirusa, który atakować może ludzi i bydło. Łącznie na koronawirusy pojawiły się trzy patenty – koronawirus to nazwa umowna, mowa bowiem o rodzinie wirusów – żaden z nich nie dotyczy jednak wirusa z którym obecnie zmaga się świat, w szczególności Chiny nazwanego roboczo SARS-Cov2.

 

Wpis byłego parlamentarzysty na Facebook-u stał się bardzo popularny, został udostępniony setki razy, nie brakuje pod nim też komentarzy. Jeden z internautów uważa, że Chny powinny w odwecie zaatakować Stany Zjednoczone bronią jądrową. Inny z internautów z kolei wspomina, że światowa organizacja zdrowia apeluje o ograniczenie obrotu gotówki (mogą przenosić one bakterie) na rzecz płatności elektronicznych np. kartą zbliżeniową. W jego opinii być może chodzi o to, aby każdemu wszczepić w palec czip, co pozwoli zwiększyć kontrolę nad ludźmi.

 

Chodzi o to, że wirus z jakim mamy do czynienia nie jest "dzikim" wirusem, on się wydostał z konkretnej chińskiej fabryki, gdzie pracowano na konkretne zlecenie amerykańskich klientów. To nie są anonimowe rzeczy, wszystko jest jawne i do sprawdzenia w internecie, jeśli ktoś zada sobie trud. - podgrzewa dyskusję były poseł Skutecki.

 

Teorie ze szczepionkami

Można by jeszcze dalej cytować, ale sprawa epidemiologiczna nie jest błaha, stąd wszelkie populizmy należałoby jednoznacznie potępić. Skutecki jako poseł słynął z dążenia do zniesienia obowiązkowych szczepień ochronnych w Polsce. Wtórowało temu grono ludzi, których część nie kryje, iż jest zdania, że choroby są sztucznie wywoływane przez koncerny farmaceutyczne, żeby mogły więcej zarobić lecząc je. Teoria o stworzonym w laboratorium koronawirusem doskonale pasuje do tej narracji.

 

Stan wojenny plus

W innym wpisie były poseł organizuje dzisiaj w Warszawie pikietę przeciwko uchwalonej w poniedziałek przez Sejm RP specustawie, w sprawie przeciwdziałania zagrożeniu epidemiologicznego koronawirusem. Zdaniem Skuteckiego, ale też posła Grzegorza Brauna z Konfederacji, ta ustawa pod przykrywką ,,rzekomego zagrożenia wirusem” ma na celu ograniczyć Polakom swobody obywatelskie. Stąd też nazwa wymyślone przez Konfederację – Stan wojenny plus.

 

Warte obejrzenia

 • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

  Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

  Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

  Etykiety: piłka nożna
 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Dla zmarłych najważniejsza jest modlitwa

  Wszystkich Świętych z 2020 roku zapamiętamy pewnie na bardzo długo, bowiem pierwszy raz się zdarza, że tego dnia nie gromadzimy się na cmentarzach, aby uczcić zmarłych. Cmentarze są dzisiaj decyzją rządu zamknięte, wcześniej hierarchowie kościelni podejmowali decyzje o rezygnacji z nabożeństw na cmentarzach. Msze w ramach Wszystkich Świętych odbywają się dzisiaj w świątyniach.

 • UMK deklaruje swoim studentom, którzy protestują pomoc prawną. Czy to nie droga ku anarchii w państwie?

  W dość jednoznacznym stanowisku kolegium rektorskie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, solidaryzuje się z odbywającymi się w Polsce protestami. Co więcej władze uczelni deklarują wsparcie prawne, jeżeli studentów spotkają z tego tytułu przykrości. Sprawa jest kontrowersyjna, bowiem od ubiegłej soboty z powodu epidemii gromadzić może się zgodnie z prawem tylko 5 osób, zatem uczelnia wręcz daje do zrozumienia wsparcie w przypadku naruszenia prawa.

  Etykiety: aborcja UMK

Wiadomości z regionu