Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły poseł twierdzi, że koronawirus stworzyli naukowcy

Były poseł twierdzi, że koronawirus stworzyli naukowcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 marzec 2020 07:24

Od kilku tygodni koronawirus jest głównym tematem poruszanym na świecie, przez jest to również bardzo medialny. Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego wymaga jednak szczególnej odpowiedzialności, aby nie siać mogącej wywołać szkody paniki. Były poseł Paweł Skutecki, któremu wyborcy nie chcieli powierzyć kolejnej kadencji w parlamencie, próbuje pozyskać aplauz głosząc, że koronawirusa stworzyli celowo naukowcy.

 

Koronawirus w postaci jaką dzisiaj obserwujemy nie jest czymś występującym w przyrodzie. To efekt pracy naukowców, ma konkretnych autorów, którzy są zgłoszeni do urzędu patentowego – napisał wczoraj na Facebook-u Paweł Skutecki - Jeśli mój pies zrobi szkodę - będę musiał za nią zapłacić. Jakie narzędzia prawne ma takie państwo jak Polska, żeby domagać się od właścicieli/autorów koronawirusa odszkodowania? - pyta.

 

Skutecki nie jest prekursorem tego typu teorii spiskowej. W internecie od kilku dni krąży informacja, że patent na koronawirusa ma fundacja finansowana przez Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, firmy znanej przede wszystkim z systemu operacyjnego Windows. Teoria spiskowa głosi, że Gates posiada szczepionkę na koronawirusa i zamierza na niej zarobić krocie, albo nawet zdobyć władzę nad światem.

 

Skutecki na Facebook-a wrzucił fragment pierwszej strony z patentu na koronawirusa zarejestrowanego w amerykańskim urzędzie patentowym w 2007 roku. Bez problemu znaleźliśmy cały dokument, który jest opisem wirusa, który pojawił się w Chinach w latach 2002-2003, opatentowany został jednak dopiero w 2007 roku. Patent dotyczył kwasu nukleinowego SARS-Cov, będącego elementem wirusa, który atakować może ludzi i bydło. Łącznie na koronawirusy pojawiły się trzy patenty – koronawirus to nazwa umowna, mowa bowiem o rodzinie wirusów – żaden z nich nie dotyczy jednak wirusa z którym obecnie zmaga się świat, w szczególności Chiny nazwanego roboczo SARS-Cov2.

 

Wpis byłego parlamentarzysty na Facebook-u stał się bardzo popularny, został udostępniony setki razy, nie brakuje pod nim też komentarzy. Jeden z internautów uważa, że Chny powinny w odwecie zaatakować Stany Zjednoczone bronią jądrową. Inny z internautów z kolei wspomina, że światowa organizacja zdrowia apeluje o ograniczenie obrotu gotówki (mogą przenosić one bakterie) na rzecz płatności elektronicznych np. kartą zbliżeniową. W jego opinii być może chodzi o to, aby każdemu wszczepić w palec czip, co pozwoli zwiększyć kontrolę nad ludźmi.

 

Chodzi o to, że wirus z jakim mamy do czynienia nie jest "dzikim" wirusem, on się wydostał z konkretnej chińskiej fabryki, gdzie pracowano na konkretne zlecenie amerykańskich klientów. To nie są anonimowe rzeczy, wszystko jest jawne i do sprawdzenia w internecie, jeśli ktoś zada sobie trud. - podgrzewa dyskusję były poseł Skutecki.

 

Teorie ze szczepionkami

Można by jeszcze dalej cytować, ale sprawa epidemiologiczna nie jest błaha, stąd wszelkie populizmy należałoby jednoznacznie potępić. Skutecki jako poseł słynął z dążenia do zniesienia obowiązkowych szczepień ochronnych w Polsce. Wtórowało temu grono ludzi, których część nie kryje, iż jest zdania, że choroby są sztucznie wywoływane przez koncerny farmaceutyczne, żeby mogły więcej zarobić lecząc je. Teoria o stworzonym w laboratorium koronawirusem doskonale pasuje do tej narracji.

 

Stan wojenny plus

W innym wpisie były poseł organizuje dzisiaj w Warszawie pikietę przeciwko uchwalonej w poniedziałek przez Sejm RP specustawie, w sprawie przeciwdziałania zagrożeniu epidemiologicznego koronawirusem. Zdaniem Skuteckiego, ale też posła Grzegorza Brauna z Konfederacji, ta ustawa pod przykrywką ,,rzekomego zagrożenia wirusem” ma na celu ograniczyć Polakom swobody obywatelskie. Stąd też nazwa wymyślone przez Konfederację – Stan wojenny plus.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu