Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrakuje niewiele na uchronienie Asi przed kalectwem, ale czasu też jest niewiele

Brakuje niewiele na uchronienie Asi przed kalectwem, ale czasu też jest niewiele

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 marzec 2020 16:29

Asia kilka dni temu skończyła dwa lata, urodziła się bez wszystkich kości rąk - Wygląda to tak, jakby tam, gdzie powinny być łokcie, wyrastały dłonie! Nie ma w nich też kciuków. Ciężko jej przytulić się, trzymać misia… Ma dopiero 1,5 roku, ale co będzie dalej? Jak będzie pisać, czesać się, ubierać, myć? Potrzebna jest operacja. Tylko ona sprawi, że rączki Asi będą bardziej funkcjonalne! Zbiórka na operację rozpoczęła się jesienią, zakończy się w najbliższą niedzielę (8 marca) – tylko od ludzi dobrej woli będzie zależeć, czy uda się ją domknąć.

 

Szansę na normalne życie dla dziewczynki widzi doktor Dror Paley, światowej sławy chirurg ortopeda, znany z zajmowania się najtrudniejszymi przypadkami, który prowadzi klinikę w Warszawie Operacja miałaby się odbyć już w kwietniu, dlatego do niedzieli trzeba zamknąć zbiórkę.

 

Kosz operacji to blisko 0,5 mln zł, do tej pory dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać już ponad 400 tys. zł, pozostało niepełna 41 tys. zł. Niby niewiele, ale czasu też jest niewiele.

 

 

Jak wyjaśniają rodzice, dr Paley zamierza - Zrobć operację, która uruchomi łokcie Asi, potem usprawni nadgarstki i ustawi dłonie w bardziej funkcjonalnej pozycji. Kolejny etap będzie polegać na zrobieniu kciuków, bo bez nich Asia nigdy nie będzie mogła nic chwycić. Doktor ma ogromne doświadczenie w tego typu operacjach i wiem, że pomoże Asieńce. To dla niej jedyna szansa.

 

Jak można pomóc?

Z okazji drugich urodzin powstał urodzinowy e-book w którym znajduje się ponad 50 przepisów na przyjęcia urodzinowe. Żeby go zdobyć wystarczy wpłacić dowolną darowiznę na operacje Asi. Można to uczynić pod linkiem - https://www.siepomaga.pl/eBook-urodzinowy

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu