Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwa bydgoskie szpitale w stanie szczególnej gotowości

Dwa bydgoskie szpitale w stanie szczególnej gotowości

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 marzec 2020 16:11
Dwa bydgoskie szpitale w stanie szczególnej gotowości Fot: K-PUWOJ

W środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przykładzie koronowirusa w Polsce, który stwierdzono u pacjenta w Zielonej Górze. Tego samego dnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski wykorzystując swoje uprawnienia wprowadził stan podwyższonej gotowości dla drugiego bydgoskiego szpitala.

Mowa o Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii przy ulicy Seminaryjnej. Od piątku taki status funkcjonuje już w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym przy ulicy św. Floriana. Stan podwyższonej gotowości oznacza m.in. poszerzenie bazy łóżkowej, wstrzymanie zaplanowanych wcześniej przyjęć i przyjmowanie wyłącznie pacjentów znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, zabezpieczenie personelu medycznego w stałej gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych, przygotowanie do przyjęcia i pozostawanie w stałej gotowości do przyjmowania z możliwością izolacji pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Kujawsko-Pomorsie Centrum Pulmonologii uznawane jest za jedną z najlepszych w Polsce placówek jeżeli chodzi o leczenie schorzeń układu oddechowego.

 

W środę przed tymi szpitalami strażacy przeprowadzili ćwiczenia budowy polowych izb przyjęć, na wypadek gdyby doszło w naszym województwie do większej liczby zakażeń koronawirusem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu