Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKsiądz Roman Kneblewski nie będzie przywrócony na proboszcza

Ksiądz Roman Kneblewski nie będzie przywrócony na proboszcza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 marzec 2020 21:39

Dzisiaj ks. Roman Kneblewski poinformował, że jego rekurs, o cofnięcie decyzji biskupa Jana Tyrawy, o usunięciu go z funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie został uwzględniony. Od decyzji raczej nie będzie się odwoływał do Sygnatury Apostolskiej, choć ma taką możliwość.

 

- Pan Bóg wysłuchuje modlitw, tylko inaczej prowadzi niż byśmy tego chcieli i to widzieli. Wierzę, że Pan Bóg dopuszczając taką sytuację w moim życiu, ma wobec mnie jeszcze jakieś plany, może mnie jakieś odpowiedzialne działania w życiu jeszcze czekają – wyjaśnia w nagraniu w serwisie YouTube, ks. Roman Kneblewski – Trzeba zaufać Panu i iść naprzód.


Jak udało nam się ustalić, Stolica Apostolska dość szeroko odniosła się do sytuacji w Bydgoszczy, nie znamy jednak szczegółów w tym momencie. Wątpliwości co do prawa kanonicznego mogło budzić powołanie nowego proboszcz, zanim został rozpatrzony rekurs ks. Kneblewskiego. Do Watykanu docierały też sygnały o kontrowersyjnych działaniach wobec Wiatraka.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu