Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKsiądz Roman Kneblewski nie będzie przywrócony na proboszcza

Ksiądz Roman Kneblewski nie będzie przywrócony na proboszcza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 marzec 2020 21:39

Dzisiaj ks. Roman Kneblewski poinformował, że jego rekurs, o cofnięcie decyzji biskupa Jana Tyrawy, o usunięciu go z funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie został uwzględniony. Od decyzji raczej nie będzie się odwoływał do Sygnatury Apostolskiej, choć ma taką możliwość.

 

- Pan Bóg wysłuchuje modlitw, tylko inaczej prowadzi niż byśmy tego chcieli i to widzieli. Wierzę, że Pan Bóg dopuszczając taką sytuację w moim życiu, ma wobec mnie jeszcze jakieś plany, może mnie jakieś odpowiedzialne działania w życiu jeszcze czekają – wyjaśnia w nagraniu w serwisie YouTube, ks. Roman Kneblewski – Trzeba zaufać Panu i iść naprzód.


Jak udało nam się ustalić, Stolica Apostolska dość szeroko odniosła się do sytuacji w Bydgoszczy, nie znamy jednak szczegółów w tym momencie. Wątpliwości co do prawa kanonicznego mogło budzić powołanie nowego proboszcz, zanim został rozpatrzony rekurs ks. Kneblewskiego. Do Watykanu docierały też sygnały o kontrowersyjnych działaniach wobec Wiatraka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Czy dojdzie do debaty przed II turą i jaka ona będzie?

    Dzisiaj TVN, Onet i Wirtualna Polska planowany zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego rywalem Rafałem Trzaskowskim – debata miała być transmitowana zarówno w telewizji oraz na portalach internetowych. Na taką formułę nie zgodził się jednak prezydent Andrzej Duda.

  • IBSP: Walka o prezydenturę wyrównana, ale Trzaskowski ma minimalnie większą szansę zostać prezydentem

    Sondaże stały się nieodzownym elementem kampanii wyborczej, ale w Polsce dostrzegamy, iż badania poszczególnych ,,sondażowni” niekiedy dość mocno się różnią. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich ukazały się trzy badania – Kantaru dla TVN wskazującego na minimalną przewagę w drugiej turze Dudy, ale też na dużą prawie 10% grupę niezdecydowanych, IBRIS dla wp.pl, w którym wygrywa Rafał Trzaskowski oraz wczorajszy SocialChanges dla wpolityce.pl pokazujący na zdecydowaną przewagę prezydenta Andrzeja Dudy 6 punktami procentowymi.

Wiadomości z regionu