Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUczcili imieniny króla Kazimierza Wielkiego

Uczcili imieniny króla Kazimierza Wielkiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 marzec 2020 07:47
Uczcili imieniny króla Kazimierza Wielkiego Fot i video: Bogusław Białas

Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Kazimierzowi Drozdowi przypadł honor wcielenia się w tym roku w postać króla Kazimierza III Wielkiego. Co roku Uniwersytety Trzeciego Wieku organizują na początku marca imieniny tego władcy, który w 1346 roku nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

Było kolorowo i tanecznie, tak można podsumować świętowanie, które miało miejsce w najbardziej oczywistym miejscu, czyli pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego, nieopodal ulicy Pod Blankami. W uroczystościach udział wzięli licznie seniorzy, przedstawiciele władz samorządowcyh oraz poseł Jan Szopiński. Druga część uroczystości odbyła się w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza.

 

 

 

 

Była to 8. edycja imienin króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Pewne kontrowersje budzi data, bowiem są głosy, iż król Kazimierz Wielki imieniny świętował 30 kwietnia, natomiast 4 marca przypada wspomnienie św. Kazimierza, syna Kazimierza IV Jagiellończyka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Czy dojdzie do debaty przed II turą i jaka ona będzie?

    Dzisiaj TVN, Onet i Wirtualna Polska planowany zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego rywalem Rafałem Trzaskowskim – debata miała być transmitowana zarówno w telewizji oraz na portalach internetowych. Na taką formułę nie zgodził się jednak prezydent Andrzej Duda.

  • IBSP: Walka o prezydenturę wyrównana, ale Trzaskowski ma minimalnie większą szansę zostać prezydentem

    Sondaże stały się nieodzownym elementem kampanii wyborczej, ale w Polsce dostrzegamy, iż badania poszczególnych ,,sondażowni” niekiedy dość mocno się różnią. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich ukazały się trzy badania – Kantaru dla TVN wskazującego na minimalną przewagę w drugiej turze Dudy, ale też na dużą prawie 10% grupę niezdecydowanych, IBRIS dla wp.pl, w którym wygrywa Rafał Trzaskowski oraz wczorajszy SocialChanges dla wpolityce.pl pokazujący na zdecydowaną przewagę prezydenta Andrzeja Dudy 6 punktami procentowymi.

Wiadomości z regionu