Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUczcili imieniny króla Kazimierza Wielkiego

Uczcili imieniny króla Kazimierza Wielkiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 marzec 2020 07:47
Uczcili imieniny króla Kazimierza Wielkiego Fot i video: Bogusław Białas

Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Kazimierzowi Drozdowi przypadł honor wcielenia się w tym roku w postać króla Kazimierza III Wielkiego. Co roku Uniwersytety Trzeciego Wieku organizują na początku marca imieniny tego władcy, który w 1346 roku nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

Było kolorowo i tanecznie, tak można podsumować świętowanie, które miało miejsce w najbardziej oczywistym miejscu, czyli pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego, nieopodal ulicy Pod Blankami. W uroczystościach udział wzięli licznie seniorzy, przedstawiciele władz samorządowcyh oraz poseł Jan Szopiński. Druga część uroczystości odbyła się w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza.

 

 

 

 

Była to 8. edycja imienin króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Pewne kontrowersje budzi data, bowiem są głosy, iż król Kazimierz Wielki imieniny świętował 30 kwietnia, natomiast 4 marca przypada wspomnienie św. Kazimierza, syna Kazimierza IV Jagiellończyka.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu