Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSąd nakazał wznowić śledztwo w sprawie aktu zgonu prezydenta Bydgoszczy

Sąd nakazał wznowić śledztwo w sprawie aktu zgonu prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 marzec 2020 00:11

W 2017 roku Młodzież Wszechpolska komentując ,,deklaracje o współdziałaniu prezydentów miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji” wystawiła grafiki z aktami zgonów 11 prezydentów polskich miast. Wśród polityków, którym wystawiono akt zgonu znalazł się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Były to co prawda ,,akty zgonu politycznego”, co traktowano jako formę happeningową. Znacząco jednak zmieniło się ich oblicze, gdy w styczniu ubiegłego roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, któremu w 2017 roku również Wszechpolacy wystawili taki akt zgonu.

 

Sprawa aktów zgonu trafiła do prokuratury, ta jednak umorzyła 31 grudnia 2018 roku śledztwo. Miało to miejsce tuż przed zabójstwem Adamowicza. Prezydenci, w tym Rafał Bruski złożyli do Sądu Okręgowego w Gdańsku zażalenie na decyzję prokuratury. Wczoraj – 3 marca – Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał zażalenia i nakazał prokuraturze ponowne zbadanie sprawy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu