Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSąd nakazał wznowić śledztwo w sprawie aktu zgonu prezydenta Bydgoszczy

Sąd nakazał wznowić śledztwo w sprawie aktu zgonu prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 marzec 2020 00:11

W 2017 roku Młodzież Wszechpolska komentując ,,deklaracje o współdziałaniu prezydentów miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji” wystawiła grafiki z aktami zgonów 11 prezydentów polskich miast. Wśród polityków, którym wystawiono akt zgonu znalazł się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Były to co prawda ,,akty zgonu politycznego”, co traktowano jako formę happeningową. Znacząco jednak zmieniło się ich oblicze, gdy w styczniu ubiegłego roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, któremu w 2017 roku również Wszechpolacy wystawili taki akt zgonu.

 

Sprawa aktów zgonu trafiła do prokuratury, ta jednak umorzyła 31 grudnia 2018 roku śledztwo. Miało to miejsce tuż przed zabójstwem Adamowicza. Prezydenci, w tym Rafał Bruski złożyli do Sądu Okręgowego w Gdańsku zażalenie na decyzję prokuratury. Wczoraj – 3 marca – Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał zażalenia i nakazał prokuraturze ponowne zbadanie sprawy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu