Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak sprawić, aby plastik nie był kojarzony ze śmieciami, na bydgoskich targach

O tym jak sprawić, aby plastik nie był kojarzony ze śmieciami, na bydgoskich targach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 marzec 2020 15:33

Dzisiaj rozpoczyna się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbywa się 4. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Firmy z całego świata chwalą się swoimi tehnologiami, ale równolegle odbywa się konferencja poświęcona wyzwaniom przed jakimi staje branża.

Unia Europejska oczekuje coraz to większego wskaźniku recyclingu zużytych tworzyw sztucznych. O tym jak sobie z tym radzić oraz jakie korzyści mogą przynieść kolejne rozwiązania będzie mowa przez najbliższe dni, do czwartku gdy zakończą się targi.

 

- Targi są związane są z bardzo silną dziedziną naszego miasta, przetwórstwem sztucznych oraz narzędziowcami – powiedział przed otwarciem INNOFORM prezydent Rafał Bruski - To co widzimy to są najnowsze technologie, a liczba wystawców pokazuje, że są to targi niezwykle potrzebne.


Włodarz Bydgoszczy zwrócił też uwagę na aspekt ekologiczny - Co mnie dzisiaj cieszy, w dzisiejszej dobie – pokazanie, że tworzywa sztuczne można przetwarzać i wykorzystywać wielokrotnie, to jest dzisiaj wyzwanie dla wszystkich, którzy w tej branży działają. To jest redukcja kosztów, ale też dbanie o środowisko.

 

W ramach targów firmy głównie z Europy, ale też ze Stanów Zjednoczonych prezentują swoje maszyny do przetwórstwa polimerów. Odbywa się też biuro karier dla poszukujących pracy, co jest szczególnie ważne również dla biznesu, bo często rozwój wstrzymuje brak kadry. W ramach targów prowadzone są też dwie konferencje: Eko-Polimery oraz Druk 3D.

 

Zobaczyć możemy też recycling w praktyce, czyli np. to, że zużytą butelkę 1,5 litrową po napoju można przetworzyć na szalik. Prezentowany jest również bolid wyścigowy stworzony w ramach recyclingu.

 

- Pokazujemy, że te plastiki nie są takie złe, że można je przetwarzać wielokrotnie, można z nich robić rzeczy o których nie mamy pojęcia – wyjaśnia Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, zaangażowanego w organizację targów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu