Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRowery miejskie powróciły

Rowery miejskie powróciły

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 marzec 2020 15:26
Rowery miejskie powróciły Fot: Bogusław Białas

1 marca to od kilku lat inauguracja sezonu na Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Po przerwie zimowej powróciły tzw rowery miejskie. Nowością jest stacja nr 56 na Miedzyniu, która powstała w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowa stacja mieści się na skrzyżowaniu ulicy Nakielskiej z Wierzbową i jest najdalej wysuniętą na zachód. Kilka miesięcy temu, również z budżetu obywatelskiego powstała stacja na Okolu, nad Kanałem Bydgoskim, na wysokości ulicy Kanałowej, która wpisuje się w ciąg stacji włączającej Miedzyń. W przyszłych sezonach można się spodziewać kolejnych stacji na Miedzyniu oraz na Czyżkówku i Osowej Górze, gdzie władze miasta lokalizację stacji zapowiadają od kilku lat, ale póki co nie zanosi się na szybką realizację tego zamierzenia.

 

Wypożyczenie roweru do 20 minut jest bezpłatne. Informacje praktyczne, o tym jak korzystać z BRA, prezentujemy na naszym Portalu w zakładce – Bydgoski Rower Aglomeracyjny

 

W 2019 roku z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego skorzystano 262,7 tys. razy, aktywnych było natomiast ponad 60,2 tys. użytkowników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu