Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa halę lekkoatletyczną na Zawiszy nie ma pieniędzy

Na halę lekkoatletyczną na Zawiszy nie ma pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 13:54
Na halę lekkoatletyczną na Zawiszy nie ma pieniędzy Wizualizacja

W styczniu podczas wizyty na obiektach Gwiazdy, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zwiększenie przyznanego dofinansowania dla Bydgoszczy na budowę nowej hali lekkoatletycznej na Zawiszy z około 15 mln zł do 25 mln zł. Nie zanosi się na razie, aby Bydgoszcz tę dotację wykorzystała, z powodu braku środków w kasie miasta.

O impasie związanym z realizacją tej inwestycji dyskutowano w środę na sesji Rady Miasta. Władze Bydgoszczy chcą zbudować halę o wartości około 50 mln zł, czyli żeby rozpocząć budowę z budżetu miasta trzeba będzie dołożyć drugi 25 mln zł. Prezydent Rafał Bruski wskazał, że zmiany w podatku dochodowym (zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku oraz obniżka o 1% dla wszystkich) sprawiły, że przełożyło się to negatywnie na finanse samorządów - Dzisiaj to jest problem skąd wziąć 25 mln zł, jeżeli mamy otrzymać połowę – mówił prezydent Rafał Bruski.

 

W jego opinii budowa hali lekkoatletycznej jest możliwa pod dwoma warunkami: zwiększenia rządowej dotacji z 50% do 70%, co jest możliwe w wyjątkowych sytuacjach- w tym wypadku byłby to interes związany z wychowywaniem olimpijczyków oraz zwiększenia rządowej dotacji dla budowy basenu Astorii z 25% do 50%, co łącznie pozwoli uzyskać miastu kwotę bliską 25 mln zł.

 

- Dzisiaj to jest problem skąd wziąć 25 mln zł, jeżeli mamy otrzymać połowę – zarzuciła prezydentowi dość polityczny kierunek debaty, radna Grażyna Szabelska. Dyskusja była dość gorąca pomiędzy radnymi i prezydentem. Sprawa , można odnieść wrażenie, że utknęła w martwym punkcie, czyli na razie nie zanosi się na to, aby ta hala była budowana.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu