Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa halę lekkoatletyczną na Zawiszy nie ma pieniędzy

Na halę lekkoatletyczną na Zawiszy nie ma pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 13:54
Na halę lekkoatletyczną na Zawiszy nie ma pieniędzy Wizualizacja

W styczniu podczas wizyty na obiektach Gwiazdy, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zwiększenie przyznanego dofinansowania dla Bydgoszczy na budowę nowej hali lekkoatletycznej na Zawiszy z około 15 mln zł do 25 mln zł. Nie zanosi się na razie, aby Bydgoszcz tę dotację wykorzystała, z powodu braku środków w kasie miasta.

O impasie związanym z realizacją tej inwestycji dyskutowano w środę na sesji Rady Miasta. Władze Bydgoszczy chcą zbudować halę o wartości około 50 mln zł, czyli żeby rozpocząć budowę z budżetu miasta trzeba będzie dołożyć drugi 25 mln zł. Prezydent Rafał Bruski wskazał, że zmiany w podatku dochodowym (zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku oraz obniżka o 1% dla wszystkich) sprawiły, że przełożyło się to negatywnie na finanse samorządów - Dzisiaj to jest problem skąd wziąć 25 mln zł, jeżeli mamy otrzymać połowę – mówił prezydent Rafał Bruski.

 

W jego opinii budowa hali lekkoatletycznej jest możliwa pod dwoma warunkami: zwiększenia rządowej dotacji z 50% do 70%, co jest możliwe w wyjątkowych sytuacjach- w tym wypadku byłby to interes związany z wychowywaniem olimpijczyków oraz zwiększenia rządowej dotacji dla budowy basenu Astorii z 25% do 50%, co łącznie pozwoli uzyskać miastu kwotę bliską 25 mln zł.

 

- Dzisiaj to jest problem skąd wziąć 25 mln zł, jeżeli mamy otrzymać połowę – zarzuciła prezydentowi dość polityczny kierunek debaty, radna Grażyna Szabelska. Dyskusja była dość gorąca pomiędzy radnymi i prezydentem. Sprawa , można odnieść wrażenie, że utknęła w martwym punkcie, czyli na razie nie zanosi się na to, aby ta hala była budowana.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu