Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 09:49
Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova Wizualizacja

Radni PiS-u chcieli, aby Rada Miasta przyjęła dzisiaj stanowisko, w którym wyrażono by niepokój nieujęciem w dokumentach finansowych województwa środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova. Zdaniem koalicji rządzącej w Bydgoszczy powodów do niepokoju nie ma, dlatego stanowisko nie zostało prowadzone nawet do porządku obrad.

 

Rada Miasta Bydgoszczy wyraża niepokój brakiem zabezpieczenia środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Zgodnie z uzgodnieniami pomiędzy samorządami planowane inwestycje mają zostać sfinansowane w połowie przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz – referował projekt stanowiska przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich.

 

W odpowiedzi przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska-Gulczyńska poinformowała, że poza dotacją jaką zabezpieczyła Bydgoszcz w dokumentach finansowych, Opera Nova ma pozyskać kredyt, który spłacany byłby wyższymi dotacjami od Samorządu Województwa. Poparł ją w swoim wystąpieniu prezydent Rafał Bruski.

 

Za wprowadzeniem apelu głosowało 8 radnych, natomiast 19 z Koalicji Obywatelskiej i SLD było przeciwko.

 

Władze województwa natomiast w ostatnim czasie głównie mówią o sfinansowaniu zadania ze środków unijnych w nowej perspektywie finansowej. Oczywiście pod warunkiem, że UE się na to zgodzi, bowiem są wątpliwości co do tego. Na poniedziałkowej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa złożył interpelacje, w której zapytał, czy są jakieś konkrety z Komisji Europejskiej.

 

W budżecie województwa na 2020 rok zapisano jedynie symboliczny 1 milion złotych na budowę czwartego kręgu, o co zabiegał radny Roman Jasiakiewicz.

 

PiS proponował jeszcze dwa apele dzisiaj – do władz Warszawy o ustanowienie ulicy Bydgoskiej w stolicy oraz w sprawie uczczenia zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oba stanowiska zostały odrzucone. Rada Miasta zajmie się natomiast dzisiaj stanowiskiem autorstwa Koalicji Obywatelskiej w sprawie trudnej sytuacji w polskiej psychiatrii.

 

Briefing radnych PiS:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu