Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 09:49
Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova Wizualizacja

Radni PiS-u chcieli, aby Rada Miasta przyjęła dzisiaj stanowisko, w którym wyrażono by niepokój nieujęciem w dokumentach finansowych województwa środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova. Zdaniem koalicji rządzącej w Bydgoszczy powodów do niepokoju nie ma, dlatego stanowisko nie zostało prowadzone nawet do porządku obrad.

 

Rada Miasta Bydgoszczy wyraża niepokój brakiem zabezpieczenia środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Zgodnie z uzgodnieniami pomiędzy samorządami planowane inwestycje mają zostać sfinansowane w połowie przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz – referował projekt stanowiska przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich.

 

W odpowiedzi przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska-Gulczyńska poinformowała, że poza dotacją jaką zabezpieczyła Bydgoszcz w dokumentach finansowych, Opera Nova ma pozyskać kredyt, który spłacany byłby wyższymi dotacjami od Samorządu Województwa. Poparł ją w swoim wystąpieniu prezydent Rafał Bruski.

 

Za wprowadzeniem apelu głosowało 8 radnych, natomiast 19 z Koalicji Obywatelskiej i SLD było przeciwko.

 

Władze województwa natomiast w ostatnim czasie głównie mówią o sfinansowaniu zadania ze środków unijnych w nowej perspektywie finansowej. Oczywiście pod warunkiem, że UE się na to zgodzi, bowiem są wątpliwości co do tego. Na poniedziałkowej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa złożył interpelacje, w której zapytał, czy są jakieś konkrety z Komisji Europejskiej.

 

W budżecie województwa na 2020 rok zapisano jedynie symboliczny 1 milion złotych na budowę czwartego kręgu, o co zabiegał radny Roman Jasiakiewicz.

 

PiS proponował jeszcze dwa apele dzisiaj – do władz Warszawy o ustanowienie ulicy Bydgoskiej w stolicy oraz w sprawie uczczenia zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oba stanowiska zostały odrzucone. Rada Miasta zajmie się natomiast dzisiaj stanowiskiem autorstwa Koalicji Obywatelskiej w sprawie trudnej sytuacji w polskiej psychiatrii.

 

Briefing radnych PiS:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu