Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 09:49
Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova Wizualizacja

Radni PiS-u chcieli, aby Rada Miasta przyjęła dzisiaj stanowisko, w którym wyrażono by niepokój nieujęciem w dokumentach finansowych województwa środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova. Zdaniem koalicji rządzącej w Bydgoszczy powodów do niepokoju nie ma, dlatego stanowisko nie zostało prowadzone nawet do porządku obrad.

 

Rada Miasta Bydgoszczy wyraża niepokój brakiem zabezpieczenia środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Zgodnie z uzgodnieniami pomiędzy samorządami planowane inwestycje mają zostać sfinansowane w połowie przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz – referował projekt stanowiska przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich.

 

W odpowiedzi przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska-Gulczyńska poinformowała, że poza dotacją jaką zabezpieczyła Bydgoszcz w dokumentach finansowych, Opera Nova ma pozyskać kredyt, który spłacany byłby wyższymi dotacjami od Samorządu Województwa. Poparł ją w swoim wystąpieniu prezydent Rafał Bruski.

 

Za wprowadzeniem apelu głosowało 8 radnych, natomiast 19 z Koalicji Obywatelskiej i SLD było przeciwko.

 

Władze województwa natomiast w ostatnim czasie głównie mówią o sfinansowaniu zadania ze środków unijnych w nowej perspektywie finansowej. Oczywiście pod warunkiem, że UE się na to zgodzi, bowiem są wątpliwości co do tego. Na poniedziałkowej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa złożył interpelacje, w której zapytał, czy są jakieś konkrety z Komisji Europejskiej.

 

W budżecie województwa na 2020 rok zapisano jedynie symboliczny 1 milion złotych na budowę czwartego kręgu, o co zabiegał radny Roman Jasiakiewicz.

 

PiS proponował jeszcze dwa apele dzisiaj – do władz Warszawy o ustanowienie ulicy Bydgoskiej w stolicy oraz w sprawie uczczenia zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oba stanowiska zostały odrzucone. Rada Miasta zajmie się natomiast dzisiaj stanowiskiem autorstwa Koalicji Obywatelskiej w sprawie trudnej sytuacji w polskiej psychiatrii.

 

Briefing radnych PiS:

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu