Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOśrodek Wsparcia Rolnictwa powoła spółkę dla terminalu w Emilianowie

Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powoła spółkę dla terminalu w Emilianowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 00:46

We wrześniu w Brzozie podpisano porozumienie w sprawie budowy kolejowego terminalu przeładunkowego w Emilianowie, będącego elementem bydgoskiego węzła multimodalnego w korytarzu Bałtyk – Adriatyk sieci TEN-T. Podstawowym ustaleniem tego porozumienia było powołanie w niedługim czasie spółki celowej. Organem założycielskim spółki będzie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.


Jak się dowiadujemy KOWR uzyskał już zgodę zarządu na utworzenie spółki celowej dla realizacji inwestycji intermodalnej w Emilianowie. Z punktu widzenia praktycznego KOWR bowiem jest wstanie powołać nowy podmiot najszybciej, bowiem w przypadku spółek z grupy PKP, procedury korporacyjne czas by ten wydłużały.

 

Do nowej spółki przystąpią następnie PKP SA, PKP Cargo oraz Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

 

Obecność instytucji rolnej może niektórych zadziwiać, województwo kujawsko-pomorskie w dużej mierze ma charakter rolniczy, KOWR natomiast w zainteresowany jest budową w Emilianowie infrastruktury do eksportu polskich płodów rolnych na świat.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu