Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 luty 2020 10:59
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat Fot: UMB

W 2007 roku na terenie BPPT działało 30 firm, w których pracowało około 200 pracowników, w ubiegłym roku liczba podmiotów gospodarczych wyniosła 144, w których pracowało około 4 tys. pracowników. Tylko w 2019 roku wartość nakładów inwestycyjnych na terenie BPPT oscylowała okolicach 1,7 mld zł. Przez 15 lat teren BPPT się zmienił zatem dość konkretnie.

Spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny została powołana w 2004 roku, w ciągu kilku miesięcy przejmując część terenów dawnego Zachemu. Od 2009 roku część terenów BPPT stała się częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przez co inwestycje na tym terenie wiązały się dla inwestorów z preferencyjnymi warunkami. Po 2010 roku Bydgoszcz przeprowadziła inwestycje w infrastrukturę drogową i techniczną. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje powierzchnię 286 hektarów. Oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę.

 

- Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to gospodarcze serce Metropolii Bydgoszcz – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. –Na jego terenie udało się nam stworzyć 4 tysiące nowoczesnych miejsc pracy. Funkcjonuje w nim ponad 140 firm. Cały czas pozyskujemy kolejnych inwestorów. To jeden z filarów gospodarczego sukcesu miasta. Warto pamiętać, ze inwestorzy stworzyli nie tylko miejsca pracy. Te firmy istotnie zasilają też budżet miasta, często angażują się we wspólne przedsięwzięcia, wspierają bydgoskie organizacje.

 

 

Na przełomie 2015 i 2016 roku BPPT zbudował również w Myślęcinku Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

 

Od września BPPT jest również jednym z sygnatariuszy porozumienia na rzecz budowy w położonym niedaleko Emilianowie, kolejowego terminalu przeładunkowego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

  Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu