Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Komisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 luty 2020 00:28

We wrześniu w Brzozie podpisane zostało porozumienie na rzecz budowy w Emilianowie terminalu intermodalnego. Porozumienie zawarli: wojewoda w imieniu rządu, PKP SA, PKP Cargo, Port Morski w Gdyni, gmina Nowa Wieś Wielka, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wczoraj dyskutowano o tym na komisji Infrastruktury i Rozwoju Sejmiku Województwa.

Więcej o wrześniowym porozumieniu piszemy - Minister Puda: To będzie jedno z najważniejszych centrów logistycznych w całej Europie

 

Brak w tym porozumieniu Samorządu Województwa był przedmiotem pytań niektórych samorządowców i internautów. Wczoraj radny Roman Jasiakiewicz wyszedł z wnioskiem, aby komisja zawnioskowała do Zarządu Województwa o włączenie się Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako partnera do tego porozumienia. Jego wniosek został jednogłośnie przyjęty.

 

- Pora najwyższa, aby Samorząd Województwa włączył się w to co nazywamy suchym portem. Mówi się dużo Wiśle, gdzie inwestycje w kaskadyzację stoją w miejscu, więc skoro jest wola ze strony rządu, żeby to budować, to trzeba się w to włączyć – wyjaśnia radny Roman Jasiakiewicz.

 

Samorządowiec zwraca również uwagę, iż terminal w Emilianowie powinien zostać zapisany w nowej strategii rozwoju województwa, nad którą prace są obecnie prowadzone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu