Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Komisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 luty 2020 00:28

We wrześniu w Brzozie podpisane zostało porozumienie na rzecz budowy w Emilianowie terminalu intermodalnego. Porozumienie zawarli: wojewoda w imieniu rządu, PKP SA, PKP Cargo, Port Morski w Gdyni, gmina Nowa Wieś Wielka, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wczoraj dyskutowano o tym na komisji Infrastruktury i Rozwoju Sejmiku Województwa.

Więcej o wrześniowym porozumieniu piszemy - Minister Puda: To będzie jedno z najważniejszych centrów logistycznych w całej Europie

 

Brak w tym porozumieniu Samorządu Województwa był przedmiotem pytań niektórych samorządowców i internautów. Wczoraj radny Roman Jasiakiewicz wyszedł z wnioskiem, aby komisja zawnioskowała do Zarządu Województwa o włączenie się Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako partnera do tego porozumienia. Jego wniosek został jednogłośnie przyjęty.

 

- Pora najwyższa, aby Samorząd Województwa włączył się w to co nazywamy suchym portem. Mówi się dużo Wiśle, gdzie inwestycje w kaskadyzację stoją w miejscu, więc skoro jest wola ze strony rządu, żeby to budować, to trzeba się w to włączyć – wyjaśnia radny Roman Jasiakiewicz.

 

Samorządowiec zwraca również uwagę, iż terminal w Emilianowie powinien zostać zapisany w nowej strategii rozwoju województwa, nad którą prace są obecnie prowadzone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu