Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Komisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 luty 2020 00:28

We wrześniu w Brzozie podpisane zostało porozumienie na rzecz budowy w Emilianowie terminalu intermodalnego. Porozumienie zawarli: wojewoda w imieniu rządu, PKP SA, PKP Cargo, Port Morski w Gdyni, gmina Nowa Wieś Wielka, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wczoraj dyskutowano o tym na komisji Infrastruktury i Rozwoju Sejmiku Województwa.

Więcej o wrześniowym porozumieniu piszemy - Minister Puda: To będzie jedno z najważniejszych centrów logistycznych w całej Europie

 

Brak w tym porozumieniu Samorządu Województwa był przedmiotem pytań niektórych samorządowców i internautów. Wczoraj radny Roman Jasiakiewicz wyszedł z wnioskiem, aby komisja zawnioskowała do Zarządu Województwa o włączenie się Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako partnera do tego porozumienia. Jego wniosek został jednogłośnie przyjęty.

 

- Pora najwyższa, aby Samorząd Województwa włączył się w to co nazywamy suchym portem. Mówi się dużo Wiśle, gdzie inwestycje w kaskadyzację stoją w miejscu, więc skoro jest wola ze strony rządu, żeby to budować, to trzeba się w to włączyć – wyjaśnia radny Roman Jasiakiewicz.

 

Samorządowiec zwraca również uwagę, iż terminal w Emilianowie powinien zostać zapisany w nowej strategii rozwoju województwa, nad którą prace są obecnie prowadzone.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu