Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBędzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej?

Będzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 luty 2020 07:36
Będzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej? Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Więcej strażników patrolujących ulice, mniej kierowników za biurkami – taki jest zamiar prezydenta Rafała Bruskiego. W środę radni zajmą się projektem nowego regulaminu organizacji Straży Miejskiej.

Obecnie miasto jest podzielone na cztery referaty: Śródmieście, Fordon, Szwederowo i Błonie. Propozycja reorganizacyjna zakłada stworzenie dwóch dużych referatów: Północ i Południe, co pozwoli zmniejszyć liczbę komórek organizacyjnych o dwie. Dalej proponuje się połączenie Referatu Obsługi, Kadr i Szkolenia z Referatem Logistyki. Dzisiaj funkcjonujących 12 komórek organizacyjnych zostanie zredukowanych do 9, przez co liczba etatów na stanowiskach kierowniczych średniego szczebla zmaleje do 7. Łącznie kadra kierownicza będzie liczyć 15 osób.

 

Pozwolić ma to na skierowanie większej liczby funkcjonariuszy do służby patrolowej, a także usprawnić proces decyzyjny.

 

W 2019 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej odbyli 2714 patroli pieszych w systemie trzy zmianowym (jako służbę lizy się 8 godzin pracy), 6078 zmotoryzowanych oraz 101 rowerowych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu