Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBędzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej?

Będzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 luty 2020 07:36
Będzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej? Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Więcej strażników patrolujących ulice, mniej kierowników za biurkami – taki jest zamiar prezydenta Rafała Bruskiego. W środę radni zajmą się projektem nowego regulaminu organizacji Straży Miejskiej.

Obecnie miasto jest podzielone na cztery referaty: Śródmieście, Fordon, Szwederowo i Błonie. Propozycja reorganizacyjna zakłada stworzenie dwóch dużych referatów: Północ i Południe, co pozwoli zmniejszyć liczbę komórek organizacyjnych o dwie. Dalej proponuje się połączenie Referatu Obsługi, Kadr i Szkolenia z Referatem Logistyki. Dzisiaj funkcjonujących 12 komórek organizacyjnych zostanie zredukowanych do 9, przez co liczba etatów na stanowiskach kierowniczych średniego szczebla zmaleje do 7. Łącznie kadra kierownicza będzie liczyć 15 osób.

 

Pozwolić ma to na skierowanie większej liczby funkcjonariuszy do służby patrolowej, a także usprawnić proces decyzyjny.

 

W 2019 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej odbyli 2714 patroli pieszych w systemie trzy zmianowym (jako służbę lizy się 8 godzin pracy), 6078 zmotoryzowanych oraz 101 rowerowych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu