Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Szopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 19:47

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie ustawy budżetowej na 2020 roku, po którym pojawiły się kolejne poprawki. W czwartek zajmie się nimi Komisja Finansów Publicznych, natomiast na piątek zaplanowane jest trzecie czytanie. W trakcie dzisiejszej debaty dość stanowczo o drodze S-10 wypowiadał się poseł Jan Szopiński.

Poprawki dotyczące budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń, to patrząc z naszej perspektywy lokalnej, najbardziej gorący – Panie ministrze Adamczyk niech pan podejmie decyzję w kwestii budowy tej drogi, bo ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią, znaczona jest ofiarami, które oddały na tej drodze swoje życie. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie ginął na tej drodze pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem – apelował z mównicy poseł Jan Szopiński – Mówiliście o tym, że to poprzednicy tego nie zrobili, tylko poprzedników nie ma już pięć lat – dodał.

 

Rada Ministrów chce, aby ten odcinek został zbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, do tej pory nie ma jednak decyzji Eurostat, czy będzie to opłacalne i czy ryzyka nie będą zbyt duże. Posłowie opozycji, w tym Szopiński, domagają się natomiast zabezpieczenia funduszy w ramach programu budowy dróg, tak jak realizowane są prawie wszystkie inwestycje rządowe w Polsce.

 

Po drugim czytaniu zgodnie z procedurą poprawki mogą składać kluby parlamentarne i grupy przynajmniej 15 posłów. Natomiast po pierwszym czytaniu poprawki mogli składać indywidualnie posłowie, o czym pisaliśmy na Portalu Kujawskim. Do tematu wrócimy po czwartkowym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu