Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 12:04
Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy Fot: GDDKIA

Żebyśmy odczuli w pełni korzyści związane z oddaniem do użytku odcinka Tryszczyn – Aleksandrowo drogie ekspresowej S-5, konieczne jest oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn. Patrząc gołym okiem z perspektywy kierowcy widać, że wiele prac jest jeszcze do wykonania, odzwierciedlają to również statystyki.

Pod koniec stycznia zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku wyniosło 65%, pod koniec grudnia było to 62,5%, czyli w styczniu aż tak duży postęp prac nie był. Jak informuje GDDKiA na stronie odcinka, prowadzono w styczniu prace na obiektach inżynieryjnych w miejscowościach: Szczutki, Osówiec, Pawłówek, Lisi Ogon (ostatnio w tym miejscu wprowadzono reorganizację ruchu dla kierowców) oraz w Białych Błotach.

 

Pierwotnie ten odcinek miał być oddany do użytku w maju ubiegłego roku, aneksowano nowy termin na końcówkę marca bieżącego roku, co wydaje się mało prawdopodobne. Wykonawca natomiast wystąpił o aneks do grudnia bieżącego roku.

 

Oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn pozwoli kierowcom jadącym od strony Poznania lub Nakła/Szczecinia ominąć Bydgoszcz jeżeli kierują się w kierunku Gdańska lub Inowrocławia/Konina.

 

Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej powoli dobiega końca, według aneksowanego terminu powinna być oddana do połowy roku. Na razie nic nie wskazuje na to, aby ten termin nie został dochowany.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu