Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 12:04
Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy Fot: GDDKIA

Żebyśmy odczuli w pełni korzyści związane z oddaniem do użytku odcinka Tryszczyn – Aleksandrowo drogie ekspresowej S-5, konieczne jest oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn. Patrząc gołym okiem z perspektywy kierowcy widać, że wiele prac jest jeszcze do wykonania, odzwierciedlają to również statystyki.

Pod koniec stycznia zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku wyniosło 65%, pod koniec grudnia było to 62,5%, czyli w styczniu aż tak duży postęp prac nie był. Jak informuje GDDKiA na stronie odcinka, prowadzono w styczniu prace na obiektach inżynieryjnych w miejscowościach: Szczutki, Osówiec, Pawłówek, Lisi Ogon (ostatnio w tym miejscu wprowadzono reorganizację ruchu dla kierowców) oraz w Białych Błotach.

 

Pierwotnie ten odcinek miał być oddany do użytku w maju ubiegłego roku, aneksowano nowy termin na końcówkę marca bieżącego roku, co wydaje się mało prawdopodobne. Wykonawca natomiast wystąpił o aneks do grudnia bieżącego roku.

 

Oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn pozwoli kierowcom jadącym od strony Poznania lub Nakła/Szczecinia ominąć Bydgoszcz jeżeli kierują się w kierunku Gdańska lub Inowrocławia/Konina.

 

Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej powoli dobiega końca, według aneksowanego terminu powinna być oddana do połowy roku. Na razie nic nie wskazuje na to, aby ten termin nie został dochowany.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu