Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojawiają się postulaty podniesienia opłat za parkowanie. Niektórzy radni deklarują się już za

Pojawiają się postulaty podniesienia opłat za parkowanie. Niektórzy radni deklarują się już za

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 luty 2020 10:58

Od września obowiązują nowe limity maksymalnych stawek opłat za parkowanie w strefach. Rządowa nowelizacja uzależniła maksymalne stawki od minimalnego wynagrodzenia, stąd też limit ten można się spodziewać, że będzie wzrastał. Politykę płatnego parkowania nadal prowadzą jednak samorządy, które mogą z wyższych limitów skorzystać, ale nie muszą. Część dużych miast już to zrobiło.

W Poznaniu od kwietnia w strefie śródmiejskiej za pierwszą godzinę parkowania przyjdzie zapłacić 7 zł, w Gdańsku chcą podnieść opłatę do 5,5 zł.

 

Przy obecnej płacy minimalnej opłata w śródmiejskiej strefie płatnego parowania (odpowiednik bydgoskiej strefy A) może wynieść nawet powyżej 11 zł za godzinę. Obecnie stawka ta wynosi 3 zł.

 

Ze strony ratusza propozycje podniesienia opłat w strefie na razie nie wypłynęły, ale postulat taki pojawił się wśród społeczników. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych chce zwiększyć frekwencję w autobusach i tramwajach, poprzez podniesienie opłat za parkowanie. Stowarzyszenie proponuje, aby podnosić tę opłatę stopniowo o złotówkę rocznie.

 

- Ja uważam, że jak już podnosić cenę, to raz a dobrze. Inaczej co roku będzie awantura oburzonych – zabiera głos w dyskusji, w mediach społecznościowych, radny Jakub Mikołajczak, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej - Jedno jest pewne: opłaty, kształt i wielkość strefy PP i formy płatności muszą się zmienić.

 

Klub kierowany przez Mikołajczaka ma w Radzie Miasta większość, stąd też z powyższej zapowiedzi wynika, że podwyżka opłat za parkowanie wydaje się bardzo prawdopodobna.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu