Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Prace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 luty 2020 00:35
Jedna ze wstępnych wizualizacji Jedna ze wstępnych wizualizacji

Rozbudowa trasy W-Z biegnąca wzdłuż drogi krajowej nr 80 będzie wymagała bardzo dużych nakładów finansowych, które na chwile obecną nie są zabezpieczone. Nie oznacza to jednak, że nic się w sprawie nie dzieje, w najbliższym roku planowane jest rozpoczęcie projektowania dla jednego z odcinków.

Najważniejsze w tej chwili działania to toczące się od kilku miesięcy prace nad uzyskaniem decyzji środowiskowej, o którą Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na ostatniej sesji Rady Miasta reprezentujący ZDMiKP Jacek Witkowski poinformował, że w listopadzie RDOŚ wystąpił o uzupełnienie dokumentacji, co nastąpiło w grudniu. Witkowski przewiduje, że uzyskanie decyzji środowiskowej nastąpi w tym roku.

 

Gdy będzie decyzja, to będzie można się zająć planowaniem szczegółowym poszczególnych odcinków. Radni uchwalając budżet przewidzieli kwotę 3,2 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka od ulicy Gdańskiej do ulicy Wyszyńskiego. Przetarg na to zadanie planuje się ogłosić w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Będzie to właściwie kluczowy dla rozbudowy trasy W-Z odcinek, bowiem obejmie trzy ważne skrzyżowania ulicy Kamiennej: z Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego. Według koncepcji ratusza, wszystkie trzy skrzyżowania mają być bezkolizyjne. Realizacja inwestycji tylko w zakresie tych trzech skrzyżowań przyniosłaby duże korzyści dla ruchu miejskiego. W dalszych planach znajduje się też przebudowa węzła wschodniego (skrzyżowanie Kamiennej z Fordońską) na bezkolizyjne oraz poszerzenie jezdni na zachód od ulicy Gdańskiej, co będzie wymagało m.in. budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu