Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Prace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 luty 2020 00:35
Jedna ze wstępnych wizualizacji Jedna ze wstępnych wizualizacji

Rozbudowa trasy W-Z biegnąca wzdłuż drogi krajowej nr 80 będzie wymagała bardzo dużych nakładów finansowych, które na chwile obecną nie są zabezpieczone. Nie oznacza to jednak, że nic się w sprawie nie dzieje, w najbliższym roku planowane jest rozpoczęcie projektowania dla jednego z odcinków.

Najważniejsze w tej chwili działania to toczące się od kilku miesięcy prace nad uzyskaniem decyzji środowiskowej, o którą Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na ostatniej sesji Rady Miasta reprezentujący ZDMiKP Jacek Witkowski poinformował, że w listopadzie RDOŚ wystąpił o uzupełnienie dokumentacji, co nastąpiło w grudniu. Witkowski przewiduje, że uzyskanie decyzji środowiskowej nastąpi w tym roku.

 

Gdy będzie decyzja, to będzie można się zająć planowaniem szczegółowym poszczególnych odcinków. Radni uchwalając budżet przewidzieli kwotę 3,2 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka od ulicy Gdańskiej do ulicy Wyszyńskiego. Przetarg na to zadanie planuje się ogłosić w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Będzie to właściwie kluczowy dla rozbudowy trasy W-Z odcinek, bowiem obejmie trzy ważne skrzyżowania ulicy Kamiennej: z Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego. Według koncepcji ratusza, wszystkie trzy skrzyżowania mają być bezkolizyjne. Realizacja inwestycji tylko w zakresie tych trzech skrzyżowań przyniosłaby duże korzyści dla ruchu miejskiego. W dalszych planach znajduje się też przebudowa węzła wschodniego (skrzyżowanie Kamiennej z Fordońską) na bezkolizyjne oraz poszerzenie jezdni na zachód od ulicy Gdańskiej, co będzie wymagało m.in. budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu