Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer”

Kolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 luty 2020 15:05
Kolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer” Wizualizacja inwestora

Tuż przed świętami do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej w Fordonie, który byłby zlokalizowany praktycznie na rogu z ulicą Akademicką. O zamiarze zlokalizowania inwestycji przez developera piszemy, bowiem niekiedy planowane inwestycje budzą konflikty społeczne, a mieszkańcy natomiast skarżą się, że są późno o takich zamiarach informowani.

Kontrowersje budzi wśród samorządowców sama ustawa, ochrzczona w żargonie ,,lex developer”, bowiem pozwala omijać np. ustalenia planów miejscowych.

 

Jest to trzeci wniosek złożony w ramach specustawy, wcześniejsze dwa, tym prawie po sąsiedzku dotyczącym ulicy gen. Fieldorfa Rada Miasta Bydgoszczy zaopiniowała negatywnie, obie inwestycje były też oprotestowywane przez okolicznych mieszkańców. Decyzje radnych developerzy mogą jeszcze zaskarżyć do sądu.

 

Wniosek dotyczący lokalizacji przy ulicy Igrzyskowej i Akademickiej jest świeży, stąd też nie odniósł się do niego jeszcze prezydent, w przypadku dwóch poprzednich wniosków Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała dość szerokie analizy. Sprawa trafi na pewno pod obrady Rady Miasta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu