Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoprawki budżetowe opozycji odrzucone przez komisję sejmową

Poprawki budżetowe opozycji odrzucone przez komisję sejmową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 styczeń 2020 17:38

Trwają prace nad ustawą budżetową państwa na 2020 rok. W czwartek 30 stycznia obradowała Komisja Finansów Publicznych Sejmu RP, która odrzuciła zdecydowaną większość poprawek, w tym dotyczące naszego regionu, zapowiadane przez posłów opozycji.

 

Łącznie na czwartkowym posiedzeniu głosowano nad 573 poprawkami, z tego ponad 500 odrzucono. Wśród niewielu przyjętych poprawek znalazło się obcięcie wydatków Kancelarii Senatu RP, o czym głośno jest ostatnio w mediach. Szczegółowy wykaz poprawek na chwilę obecną nie został upubliczniony, wiemy z zapowiedzi parlamentarzystów, że dotyczyły one m.in. zabezpieczenia środków na prace budowlane dla drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, czy przeznaczenie większych środków na rekultywacje terenów po zakładach chemicznych Zachem. Były też poprawki bardziej lokalne jak dotyczące budowy obwodnicy Kruszwicy. Wszystkie zostały jednak w czwartek odrzucone. W Komisji Finansów Publicznych nie zasiada żaden przedstawiciel okręgu bydgoskiego.

 

Odrzucone, ale nie do końca

Komisja na zakończenie posiedzenia zawnioskowała do Sejmu od przyjęcie projektu budżetu z uwzględnionymi 28 przyjętymi poprawkami. Drugie czytanie ustawy budżetowej planowane jest na luty.

 

Poprawki odrzucone przez komisję będą procedowane jako wnioski mniejszości, przez co będą głosowane jeszcze w na posiedzeniu plenarnym w lutym, czyli mają jeszcze szansę na uwzględnienie w ostatecznej ustawie budżetowej. Praktyka pokazuje jednak, że poprawki odrzucone przez komisje mają małe szansę na przegłosowanie przez Sejm.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu