Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoprawki budżetowe opozycji odrzucone przez komisję sejmową

Poprawki budżetowe opozycji odrzucone przez komisję sejmową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 styczeń 2020 17:38

Trwają prace nad ustawą budżetową państwa na 2020 rok. W czwartek 30 stycznia obradowała Komisja Finansów Publicznych Sejmu RP, która odrzuciła zdecydowaną większość poprawek, w tym dotyczące naszego regionu, zapowiadane przez posłów opozycji.

 

Łącznie na czwartkowym posiedzeniu głosowano nad 573 poprawkami, z tego ponad 500 odrzucono. Wśród niewielu przyjętych poprawek znalazło się obcięcie wydatków Kancelarii Senatu RP, o czym głośno jest ostatnio w mediach. Szczegółowy wykaz poprawek na chwilę obecną nie został upubliczniony, wiemy z zapowiedzi parlamentarzystów, że dotyczyły one m.in. zabezpieczenia środków na prace budowlane dla drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, czy przeznaczenie większych środków na rekultywacje terenów po zakładach chemicznych Zachem. Były też poprawki bardziej lokalne jak dotyczące budowy obwodnicy Kruszwicy. Wszystkie zostały jednak w czwartek odrzucone. W Komisji Finansów Publicznych nie zasiada żaden przedstawiciel okręgu bydgoskiego.

 

Odrzucone, ale nie do końca

Komisja na zakończenie posiedzenia zawnioskowała do Sejmu od przyjęcie projektu budżetu z uwzględnionymi 28 przyjętymi poprawkami. Drugie czytanie ustawy budżetowej planowane jest na luty.

 

Poprawki odrzucone przez komisję będą procedowane jako wnioski mniejszości, przez co będą głosowane jeszcze w na posiedzeniu plenarnym w lutym, czyli mają jeszcze szansę na uwzględnienie w ostatecznej ustawie budżetowej. Praktyka pokazuje jednak, że poprawki odrzucone przez komisje mają małe szansę na przegłosowanie przez Sejm.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu