Jesteś tutaj: HomeBydgoszczĆwierć miliona biletów miesięcznie kupowanych zbliżeniowo

Ćwierć miliona biletów miesięcznie kupowanych zbliżeniowo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 luty 2020 00:27
Ćwierć miliona biletów miesięcznie kupowanych zbliżeniowo Fot: ZDMiKP

Pod koniec 2018 roku we wszystkich autobusach i tramwajach bydgoskiej komunikacji miejskiej zainstalowano terminale, które pozwalają zbliżeniowo zapłacić za przejazd przy pomocy karty płatniczej. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, liczbę miesięcznych transakcji zawartych w ten sposób liczy się już w setkach tysięcy.

W czwartek w mediach społeczościowych ZDMiKP poinformował, że miesięcznie w ten sposób kupowanych jest 250 tys. biletów. Pojawiło się też pytanie do internautów - Czyżby papierowe bilety odchodziły w zapomnienie?


Liczby w tym wypadku pokazują, że ta forma płatności zdobyła w Bydgoszczy popularność. Zakup biletu odbywa się poprzez wybrane biletu oraz przyłożenie karty bankomatowej. Bilet kodowany jest na karcie, stąd też jest on od razu automatycznie skasowany. W przypadku kontroli powinniśmy okazać kontrolerowi kartę, nie mamy jednak obowiązku przekazywać mu jej do ręki – kontroler powinien przyłożyć swój czytnik w celu sprawdzenia czy kupiliśmy bilet, bądź w przypadku nie posiadania odpowiedniego czytnika poprosić nas o podejście do terminalu, który pozwala sprawdzić zakodowanie biletu. W ten sposób możemy kupić bilety normalne i ulgowe, na jeden przejazd lub czasowe: godzinny bądź jednodobowy.

 

Początkowo terminale miały dość dużą awaryjność, ostatnio problemy techniczne nie zdarzają się często, ale mają miejsce, stąd też skierowaliśmy w ubiegłym tygodniu petycje w tej sprawie - Nie działający terminal w autobusie to przecież nie wina pasażera

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu