Jesteś tutaj: HomeBydgoszczĆwierć miliona biletów miesięcznie kupowanych zbliżeniowo

Ćwierć miliona biletów miesięcznie kupowanych zbliżeniowo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 luty 2020 00:27
Ćwierć miliona biletów miesięcznie kupowanych zbliżeniowo Fot: ZDMiKP

Pod koniec 2018 roku we wszystkich autobusach i tramwajach bydgoskiej komunikacji miejskiej zainstalowano terminale, które pozwalają zbliżeniowo zapłacić za przejazd przy pomocy karty płatniczej. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, liczbę miesięcznych transakcji zawartych w ten sposób liczy się już w setkach tysięcy.

W czwartek w mediach społeczościowych ZDMiKP poinformował, że miesięcznie w ten sposób kupowanych jest 250 tys. biletów. Pojawiło się też pytanie do internautów - Czyżby papierowe bilety odchodziły w zapomnienie?


Liczby w tym wypadku pokazują, że ta forma płatności zdobyła w Bydgoszczy popularność. Zakup biletu odbywa się poprzez wybrane biletu oraz przyłożenie karty bankomatowej. Bilet kodowany jest na karcie, stąd też jest on od razu automatycznie skasowany. W przypadku kontroli powinniśmy okazać kontrolerowi kartę, nie mamy jednak obowiązku przekazywać mu jej do ręki – kontroler powinien przyłożyć swój czytnik w celu sprawdzenia czy kupiliśmy bilet, bądź w przypadku nie posiadania odpowiedniego czytnika poprosić nas o podejście do terminalu, który pozwala sprawdzić zakodowanie biletu. W ten sposób możemy kupić bilety normalne i ulgowe, na jeden przejazd lub czasowe: godzinny bądź jednodobowy.

 

Początkowo terminale miały dość dużą awaryjność, ostatnio problemy techniczne nie zdarzają się często, ale mają miejsce, stąd też skierowaliśmy w ubiegłym tygodniu petycje w tej sprawie - Nie działający terminal w autobusie to przecież nie wina pasażera

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu