Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto hale targową powierzy komuś z pomysłem na 10 lat

Miasto hale targową powierzy komuś z pomysłem na 10 lat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 14:55

Ma przeszło ponad 100 lat, bowiem hala targowa nieopodal Placu Kościeleckich powstała na początku XX wieku. Od jej czasów świetności minęło już bardzo wiele czasu, ostatnie jej użytkowanie opierało się o handel o niezbyt dużym prestiżu. Istnieje duża szansa, że za kilka miesięcy to miejsce otrzyma nowe życie.

Od jesieni 2016 roku obiekt jest własnością Miasta Bydgoszczy, obecnie trwają prace konserwatorskie realizowane na zlecenie ratusza - Obiekt przez wiele lat stał niewykorzystywany, niszczał – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski - W tej chwili trwa proces związany z zabezpieczeniem i pracami konserwatorskimi.


Prace te toczyć będą się dalej, ale w poniedziałek, jak zapowiada prezydent, zostanie ogłoszony przetarg na prawie 10 letnią dzierżawę tego miejsca. Kluczowy w procesie wyboru dzierżawcy będzie pomysł na zagospodarowanie tego miejsca, który w przetargu będzie stanowić aż 50% oceny. Na opracowanie koncepcji, w tym wizualizacji, zainteresowane podmioty będą miały około 4 miesięcy czasu później przejdą one ocenę konkursową. Hala ma służyć z jednej strony gastronomii, będzie też miejsce dla handel, przewiduje się także przestrzeń dla kultury - Będzie duże pole do popisu dla tych, którzy chcą uczynić z tego miejsce miejsce tętniące życiem – stwierdza prezydent Bruski.

Zaproponowany czynsz będzie stanowił 40% oceny, ratusz chce jednak umożliwić odliczenie od niego części kosztów związanych za adaptacją przestrzeni do nowej roli - Są to warunki bardzo przystępne na kogoś z pomysłem, ale liczymy też, że z doświadczeniem. Wiemy, że jest wiele miejsc w Europie i na świecie w halach targowych, które dają satysfakcję.

 

 

Okres dzierżawy obejmie dokładnie 9 lat i 11 miesięcy. Obszar liczy dwie kondygnacje – główną halę oraz piwnice. W przeszłości realizowano już konkursy na opracowanie koncepcji zagospodarowania hali, miały one jednak formę bardziej aktywizowania studentów do działania, teraz przetarg będzie się wiązał już z dalszą dzierżawą, być może prace z poprzedniego konkursu będą służyły inspirowaniu restauratorów.

 

Zdaniem menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka hala jest bardzo dobrze położona, przez co będzie to atrakcyjne miejsce dla branży gastronomicznej. Wyraził on również nadzieje, że w tym miejscu być może znajdzie się miejsce na produkty regionalne i zdrową żywność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu