Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto hale targową powierzy komuś z pomysłem na 10 lat

Miasto hale targową powierzy komuś z pomysłem na 10 lat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 14:55

Ma przeszło ponad 100 lat, bowiem hala targowa nieopodal Placu Kościeleckich powstała na początku XX wieku. Od jej czasów świetności minęło już bardzo wiele czasu, ostatnie jej użytkowanie opierało się o handel o niezbyt dużym prestiżu. Istnieje duża szansa, że za kilka miesięcy to miejsce otrzyma nowe życie.

Od jesieni 2016 roku obiekt jest własnością Miasta Bydgoszczy, obecnie trwają prace konserwatorskie realizowane na zlecenie ratusza - Obiekt przez wiele lat stał niewykorzystywany, niszczał – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski - W tej chwili trwa proces związany z zabezpieczeniem i pracami konserwatorskimi.


Prace te toczyć będą się dalej, ale w poniedziałek, jak zapowiada prezydent, zostanie ogłoszony przetarg na prawie 10 letnią dzierżawę tego miejsca. Kluczowy w procesie wyboru dzierżawcy będzie pomysł na zagospodarowanie tego miejsca, który w przetargu będzie stanowić aż 50% oceny. Na opracowanie koncepcji, w tym wizualizacji, zainteresowane podmioty będą miały około 4 miesięcy czasu później przejdą one ocenę konkursową. Hala ma służyć z jednej strony gastronomii, będzie też miejsce dla handel, przewiduje się także przestrzeń dla kultury - Będzie duże pole do popisu dla tych, którzy chcą uczynić z tego miejsce miejsce tętniące życiem – stwierdza prezydent Bruski.

Zaproponowany czynsz będzie stanowił 40% oceny, ratusz chce jednak umożliwić odliczenie od niego części kosztów związanych za adaptacją przestrzeni do nowej roli - Są to warunki bardzo przystępne na kogoś z pomysłem, ale liczymy też, że z doświadczeniem. Wiemy, że jest wiele miejsc w Europie i na świecie w halach targowych, które dają satysfakcję.

 

 

Okres dzierżawy obejmie dokładnie 9 lat i 11 miesięcy. Obszar liczy dwie kondygnacje – główną halę oraz piwnice. W przeszłości realizowano już konkursy na opracowanie koncepcji zagospodarowania hali, miały one jednak formę bardziej aktywizowania studentów do działania, teraz przetarg będzie się wiązał już z dalszą dzierżawą, być może prace z poprzedniego konkursu będą służyły inspirowaniu restauratorów.

 

Zdaniem menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka hala jest bardzo dobrze położona, przez co będzie to atrakcyjne miejsce dla branży gastronomicznej. Wyraził on również nadzieje, że w tym miejscu być może znajdzie się miejsce na produkty regionalne i zdrową żywność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu