Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy naukowcy powołani do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk

Bydgoscy naukowcy powołani do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 07:28

Polska Akademia Nauk ogłosiła składy Komitetów Naukowych na kadencję 2020-2023. Wśród tych nazwisk znaleźli się pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

 

Największą reprezentację Bydgoszcz będzie mieć w komitecie agronomicznym, czyli w naukach rolniczych. Zasiądą w nim: dr hab. Justyna Lema-Rumińska, dr hab. inż. Roman Rolbiecki oraz dr hab. inż Małgorzata Szczepanek – wszyscy związani z UTP. W Komitecie Budowy Maszyn UTP będzie reprezentował prof. dr hab. inż. Janusz Sempruch. W Komitecie Inżynierii Lądowej i Wodnej prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski – również związani z UTP. W Komitecie Inżynierii Produkcji dr hab. inż. Waldemar Bojar z UTP.

 

Jeżeli chodzi o Uniwersytet Kazimierza Wielkiego to do Komitetu Nauk Pedagogicznych zostali wybrani prof. Roman Leppert. Do Komitetu Nauk Psychologicznych prof. Janusz Trempała, zaś do Komitetu Nauk Filozoficznych prof. Dariusz Łukasiewicz, do Komitetu Nauk o Kulturzy prof. Piotra Zwierzchowskiego.. Do Komitetu Nauk Politycznych powołano dr. Artura Laskę, zaś do Komitetu Nauk Orientalistycznych dr Michała Mocha. Do Komitetu Inżynierii Produkcji powołano dr Izabelę Rojek.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu