Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy naukowcy powołani do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk

Bydgoscy naukowcy powołani do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 07:28

Polska Akademia Nauk ogłosiła składy Komitetów Naukowych na kadencję 2020-2023. Wśród tych nazwisk znaleźli się pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

 

Największą reprezentację Bydgoszcz będzie mieć w komitecie agronomicznym, czyli w naukach rolniczych. Zasiądą w nim: dr hab. Justyna Lema-Rumińska, dr hab. inż. Roman Rolbiecki oraz dr hab. inż Małgorzata Szczepanek – wszyscy związani z UTP. W Komitecie Budowy Maszyn UTP będzie reprezentował prof. dr hab. inż. Janusz Sempruch. W Komitecie Inżynierii Lądowej i Wodnej prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski – również związani z UTP. W Komitecie Inżynierii Produkcji dr hab. inż. Waldemar Bojar z UTP.

 

Jeżeli chodzi o Uniwersytet Kazimierza Wielkiego to do Komitetu Nauk Pedagogicznych zostali wybrani prof. Roman Leppert. Do Komitetu Nauk Psychologicznych prof. Janusz Trempała, zaś do Komitetu Nauk Filozoficznych prof. Dariusz Łukasiewicz, do Komitetu Nauk o Kulturzy prof. Piotra Zwierzchowskiego.. Do Komitetu Nauk Politycznych powołano dr. Artura Laskę, zaś do Komitetu Nauk Orientalistycznych dr Michała Mocha. Do Komitetu Inżynierii Produkcji powołano dr Izabelę Rojek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu