Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomunalnik uważa, że można odbierać odpady przejeżdżając dwa razy mniej kilometrów niż konkurencja

Komunalnik uważa, że można odbierać odpady przejeżdżając dwa razy mniej kilometrów niż konkurencja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 styczeń 2020 00:12

W ubiegłym tygodniu Miasto Bydgoszcz po raz drugi rozpatrując przetarg na odbiór odpadów w sektorach nr II, IV i V wybrało ofertę firmy Komunalnik z siedzibą na Śląsku. Za pierwszym, wybrano jesienią ofertę firmy Remondis, odrzucając ofertę Komunalnika jako rażąco niską. Krajowa Izba Odwoławcza ten wybór unieważniła, stąd też wybór Komunalnika za drugim podejściem.

Przyjrzeliśmy się uzasadnieniu decyzji Krajowej Izby Odwoławczej oraz uzasadnieniu jakie kierował Komunalnik oczekując zmiany niekorzystnego dla siebie rozstrzygnięcia. Zdaniem Komunalnika Miasto Bydgoszcz źle założyło minimalną liczbę kilometrów do przejechania w miesiącu – dla sektora II przyjęto 62,8 tys. km, IV 48,6 tys. km i V 63.3 km. Zdaniem Komunalnika wystarczy dla prawidłowej realizacji obsługi przejechać w miesiącu dla poszczególnych sektorów: II 21,2 tys. km, IV 22,8 tys. km i V 31,6 tys. km. Krajowa Izba Odwoławcza uznając, że Bydgoszcz nie miała podstaw uznać tej oferty za rażąco niskiej, ten argument musiała uznać za istotny. W oparciu o te założenia jest natomiast skalkulowana oferta Komunalnika.

 

Liczba tych kursów jest sprawą indywidualną dla każdego wykonawcy i wynika z jego know-how oraz wypracowanego przez lata doświadczenia w zakresie optymalizacji pracy. Co więcej, kolosalne znaczenie ma tutaj tabor pojazdowy używany przez wykonawcę. To właśnie charakterystyka taboru odwołującego, w szczególności ładowność pojazdów idysponowanie pojazdami dwukomorowymi (takimi, które mogą równocześnie bez zmieszania odbierać odpady dwóch frakcji), pozwala na zmniejszenie mu liczby kursów potrzebnych do odebrania poszczególnych frakcji odpadów – argumentował Komunalnik przed KIO.

 

Inny zarzut bydgoskiego ratusza dotyczył nie ujęci kosztów mycia śmieciarek i brak infrastruktury w Bydgoszczy do tego przygotowanej. Komunalnik wskazał, że za cenę uznawaną przez Miasto Bydgoszcz za zbyt niską, usługę mycia świadczy jedna z firm w Kozłowie pod Świeciem, gdzie czas dojazdu z Bydgoszczy wynosi około godziny.

 

Od ubiegłotygodniowego rozstrzygnięcia przetargu odwołać może się np. firma Remondis, przez co rozstrzygnięcie nie jest jeszcze prawomocne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu