Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZDMiKP tnie kursy tramwajów

ZDMiKP tnie kursy tramwajów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 styczeń 2020 12:09
ZDMiKP tnie kursy tramwajów Fot: Bartosz Bieliński

Od dzisiaj obowiązują rozkłady jazdy według czasu wakacyjnego z powodu ferii zimowych, co w praktyce oznacza mniejszą liczbę kursów. Jednocześnie dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dokonał zmian na trasach tramwajowych, w praktyce tramwajów będzie mniej.

Najbardziej odczują nową sytuację pasażerowie linii tramwajowej 4, gdzie w skali dnia zostało zlikwidowanych kilkadziesiąt kursów. Dzisiaj zmieniona została także trasa linii nr 9 na odcinek od pętli Stomil do pętli Glinki. ZDMiKP wprowadza też korekty godzin odjazdu dla linii: 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10.

 

Mniej pieniędzy na komunikację

W grudniu po burzliwej sesji radni uchwalili budżet miasta na 2020 rok. Początkowo projekt zakładał nieco ponad 204 mln zł, ale po przyjęciu autopoprawek budżetowych m.in. tej dotyczącej basenu na Miedzyniu kwota ta zmalała do poniżej 200 mln zł. Trudno powiedzieć czy cięcia na linii nr 4 to owoc tej zmiany w budżecie, bowiem dokumenty zakładają cięcia w kursach autobusów a nie tramwajów.

 

Od kilku lat mieszkańcy Miedzynia zabiegają też o uruchomienie linii autobusowych mniejszymi pojazdami na górny taras, pojawiła się nawet koncepcja takie linii, która łączyłaby wyżej położoną część Miedzynia z rondem Maczka. W sytuacji szukania oszczędności w komunikacji, ta koncepcj wydaje się być odłożona do bliżej nieokreślonej przyszłości. Spodziewać musimy się natomiast dalszych cieć w kursach komunikacji.

 

Dziwna sesja

Radni PiS kilka już po przegłosowaniu budżetu na 2020 rok wraz z autopoprawką podnosili, że Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła autopoprawkę, której treść nie wszyscy radni dostali do ręki. Zapis dyskusji o autopoprawce:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu