Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAfera finansowa – na dużą skalę wyłudzali wpłaty od potencjalnych pożyczkobiorców

Afera finansowa – na dużą skalę wyłudzali wpłaty od potencjalnych pożyczkobiorców

Napisane przez  Redakcja / Super Express Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 styczeń 2020 14:25
Afera finansowa – na dużą skalę wyłudzali wpłaty od potencjalnych pożyczkobiorców Fot: Piotr Lewandowski

,,Super Express” informuje o akcie oskarżenia przeciwko osobom, które w latach 2005-2015 oferowali pożyczki w ramach Polskiej Korporacji Finansowej ,,Skarbiec”, którzy wprowadzali swoich klientów w błąd co do warunków pożyczek, przez co klienci tracili wnoszoną wcześniej opłatę przygotowawczą. Akt oskarżenia sporządziła Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Jak wynika z ustaleń śledczych podejrzani mieli uczynić sobie stałe źródło dochodu z wprowadzania w błąd klientów co do rzeczywistych zamiarów wywiązania się z oferty kredytowej. Oferowali oni pożyczki bez dodatkowych zabezpieczeń, klienci musieli jednak przed uzyskaniem kredytu wpłacić opłatę przygotowawczą. Już po wpłaceniu dowiadywali się jakie są faktyczne terminy udzielenia pożyczki oraz innych istotnych warunkach pożyczki oraz o tym, że opłata przygotowawcza w przypadku nie zawarcia transakcji kredytowej przepada. Według śledczych w ten sposób oszukano ponad 1 tys. osób na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł.

 

Skierowany do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia dotyczy 7 osób, które były zaangażowane w proceder. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. 3 osoby przyznały się do winy, w ich przypadku zostaną wydane wyroki skazujące bez przeprowadzenia rozprawy.

 

Akt oskarżenia trafił do bydgoskiego sądu w ostatnim dniu 2019 roku - 31 grudnia.

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu