Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii

Bydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 styczeń 2020 00:03
Bydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii Fot. WTZ Tęcza

Pożary na ogromną skalę na kontynencie australijskim sieją ogromne spustoszenie, w wyniku których poparzone zostały misie koala oraz kangury. W ramach międzynarodowej akcji Rescue Craft Co ludzie na całym świecie szyją woreczki i otulacze, które mają pomóc w rehabilitacji tych zwierząt.

Do akcji Rescue Craft Co włączyli się tez podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Tęcza” w Bydgoszczy. Dorośli z niepełnosprawnościami pod okiem opiekunów na co dzień uczą się na zajęciach szycia oraz wykonywania prac plastycznych. W odezwie do tego co się wydarzyło w Australii postanowili zrobić coś dla poszkodowanych zwierząt. Wszystko jest zgodne z wymiarami według wytycznych osób, które w Australii zajmują się poszkodowanymi zwierzętami.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej ,,Tęcza”, to inicjatywa Caritas Diecezji Bydgoskiej odbywająca się w zasadzie od 1996 roku. Warsztaty cenione są rolę jaką odgrywają w aktywizacji osób niepełnosprawnych.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu