Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii

Bydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 styczeń 2020 00:03
Bydgoszczanie włączają się w pomoc dla zwierząt w Australii Fot. WTZ Tęcza

Pożary na ogromną skalę na kontynencie australijskim sieją ogromne spustoszenie, w wyniku których poparzone zostały misie koala oraz kangury. W ramach międzynarodowej akcji Rescue Craft Co ludzie na całym świecie szyją woreczki i otulacze, które mają pomóc w rehabilitacji tych zwierząt.

Do akcji Rescue Craft Co włączyli się tez podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Tęcza” w Bydgoszczy. Dorośli z niepełnosprawnościami pod okiem opiekunów na co dzień uczą się na zajęciach szycia oraz wykonywania prac plastycznych. W odezwie do tego co się wydarzyło w Australii postanowili zrobić coś dla poszkodowanych zwierząt. Wszystko jest zgodne z wymiarami według wytycznych osób, które w Australii zajmują się poszkodowanymi zwierzętami.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej ,,Tęcza”, to inicjatywa Caritas Diecezji Bydgoskiej odbywająca się w zasadzie od 1996 roku. Warsztaty cenione są rolę jaką odgrywają w aktywizacji osób niepełnosprawnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu