Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiedroń o Bydgoszczy jak o bastionie Lewicy

Biedroń o Bydgoszczy jak o bastionie Lewicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 styczeń 2020 18:29

W 1995 roku pierwszym dużym miastem, gdzie o głosy Polaków zabiegał Aleksander Kwaśniewski była Bydgoszcz, Robert Biedroń rozpoczyna swoją drogę do prezydentury w podobny sposób. Dzisiaj zawiązał się bydgoski komitet poparcia jego kandydatury.

- Za każdym razem kiedy rządzi lewica ludziom żyje się po prostu lepiej – mówił europoseł Robert Biedroń, który będzie wspólnym kandydatem na prezydenta Lewicy, tworzonej przez SLD, Wiosnę i Razem.

 

- Bydgoszcz jest miastem szczególnym, to miasto w którym w 1995 roku zaczynał swoją kampanie prezydent Aleksander Kwaśniewski – podkreślał kandydat na prezydenta - Pamiętamy sondaże, które pokazywały kilka procent poparcia, media mówiły i niektórzy nieżyczliwi mówili ten postkomunista, aparat PZPR-owski nie ma najmniejszych szans żeby wygrać wybory, przecież on staje naprzeciwko wielkiemu polskiemu nobliście, legendzie Solidarności Lechowi Wałęsie. I co się stało? Prezydent Kwaśniewski nie tylko wygrał te wybory, ale wygrał je dwa razy.

 

Za większy sukces prezydentury Kwaśniewskiego Biedroń wymienił uchwalenie obowiązującej konstytucji - To prezydent Aleksander Kwaśniewski jako mąż stanu z prawdziwego zdarzenia, który łączył a nie dzielił, który szukał tego co wspólne rozpoczął pracę nad nową konstytucją, którą sam w 1997 roku podpisał. Mamy jedną z najnowocześniejszych, najbardziej postępowych i światłych konstytucji na świecie. Dobrze, że ją bronimy, ale musimy przypominać, że to lewica pracowała nad tą konstytucją.

 

Robert Biedroń z uznaniem wypowiadał się też o działach z Bydgoszczy i z województwa kujawsko-pomorskiego. Dziękował im za pracowitość, ale także podkreślił, że w trudny czasie dla lewicy wielu działaczy z naszego województwa się nie odwróciło, nie zmieniło formacji politycznej, ale wiernie pracowało na lepszy czas. Biedroń podziękował m.in. nieobecnemu na spotkaniu byłemu europosłowi Januszowi Zemke.

 

Polityk przyznał też, że przed rokiem formacjom lewicowym niektórzy nie dawali szans na wejście do Sejmu, październikowy wynik pokazać miał jak te osądy były błędne i jak błędne są głosy mówiące, że nie wejdzie on jako reprezentant do II tury wyborów. Biedroń zapowiedział wolę udziału w debatach z innymi kandydatami, jednocześnie wyrażając nadzieję, że do takiej dojdzie jeszcze przed I turą wyborów.

 

Wybory Prezydenta RP odbędą się na wiosnę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu