Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGawkowski: Dotychczasowe działania rządu w sprawie Zachemu to zbyt mało

Gawkowski: Dotychczasowe działania rządu w sprawie Zachemu to zbyt mało

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 styczeń 2020 15:04

W ubiegłym tygodniu oświadczenie poselskie w Sejmie wygłosił poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, w którym wskazywał na zagrożenia ekologiczne po byłych zakładach chemicznych Zachem, apelując jednocześnie o priorytetowe potraktowanie sprawy przez rząd.

W poniedziałek o Zachemie mówił na spotkaniu z lokalnymi mediami - W sobotę gościliśmy w Bydgoszczy premiera Mateusza Morawieckiego, ale w żadnej ze swoich wypowiedzi nie padły słowa związanych z terenami po byłej fabryce Zachem, o bombie ekologicznej na której siedzi nie tylko Bydgoszcz, ale i cały region – mówił przewodniczący klubu poselskiego Lewicy, Krzysztof Gawkowski - Wszystkie odpady, które zostały mogą w przyszłości spowodować wielkie zagrożenie nie tylko dla Bydgoszczy, ale całego regionu i obszaru Natura 2000. Coraz bardziej powierzchnie które są zatrute mogą zbliżyć się do Wisły, a w konsekwencji zatruć wodę. Potrzebne są duże pieniądze, żeby spowodować coś co będzie dawało nadzieje, że będziemy mogli te tereny oczyścić.


Gawkowski zapowiedział wystąpienie do premiera, aby sprawę potraktował priorytetowo, jednocześnie uczulając wojewodę na większe zaangażowanie w temacie - Dotychczas mamy tylko zapowiedzi o tym, że będziemy mieli jakieś pieniądze które mogą te tereny uzdrowić, ale żadnych działań, które mogą w przyszłości okazać się skuteczne.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu