Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGawkowski: Dotychczasowe działania rządu w sprawie Zachemu to zbyt mało

Gawkowski: Dotychczasowe działania rządu w sprawie Zachemu to zbyt mało

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 styczeń 2020 15:04

W ubiegłym tygodniu oświadczenie poselskie w Sejmie wygłosił poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, w którym wskazywał na zagrożenia ekologiczne po byłych zakładach chemicznych Zachem, apelując jednocześnie o priorytetowe potraktowanie sprawy przez rząd.

W poniedziałek o Zachemie mówił na spotkaniu z lokalnymi mediami - W sobotę gościliśmy w Bydgoszczy premiera Mateusza Morawieckiego, ale w żadnej ze swoich wypowiedzi nie padły słowa związanych z terenami po byłej fabryce Zachem, o bombie ekologicznej na której siedzi nie tylko Bydgoszcz, ale i cały region – mówił przewodniczący klubu poselskiego Lewicy, Krzysztof Gawkowski - Wszystkie odpady, które zostały mogą w przyszłości spowodować wielkie zagrożenie nie tylko dla Bydgoszczy, ale całego regionu i obszaru Natura 2000. Coraz bardziej powierzchnie które są zatrute mogą zbliżyć się do Wisły, a w konsekwencji zatruć wodę. Potrzebne są duże pieniądze, żeby spowodować coś co będzie dawało nadzieje, że będziemy mogli te tereny oczyścić.


Gawkowski zapowiedział wystąpienie do premiera, aby sprawę potraktował priorytetowo, jednocześnie uczulając wojewodę na większe zaangażowanie w temacie - Dotychczas mamy tylko zapowiedzi o tym, że będziemy mieli jakieś pieniądze które mogą te tereny uzdrowić, ale żadnych działań, które mogą w przyszłości okazać się skuteczne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu