Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ placu budowy nowej Astorii

Z placu budowy nowej Astorii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 styczeń 2020 00:30

Wszystko wskazuje na to, że budowa nowego kompleksu Astorii, którego najważniejszym elementem będzie basen olimpijski spełniający wymogi międzynarodowej federacji FINA, zakończy się zgodnie z planem w rozpoczętym roku. Prezentujemy kilka zdjęć lotniczych z placu budowy.

Koszt inwestycji to blisko 100 mln zł, wspomniany basen olimpijski będzie miał wymiary 50x25 metrów. W kompleksie znajdą się też hangary dla kajakarzy, chcący korzystać z Brdy nad którą powstaje obiekt, a także miejsce na siłownie.

 

 

 

 

Budowa basenu to tak naprawdę tylko pierwszy etap, choć na pewno najważniejszy, budowy nowego kompleksu Astorii. Miasto zakupiło działki aż do ulicy Unii Lubelskiej, stąd też cały ten obszar będzie docelowo zagospodarowany. Na zewnątrz planuje się stworzenie przestrzeni bardziej otwartej pod rekreację mieszkańców.

 

Uroczyste powieszenie wiechy, czyli ukończenie części surowej obiektu, miało miejsce w październiku. Od tego momentu trwają pracę wykończeniowe, w tym związane z instalacją elektryczną.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu