Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa tym odcinku Grunwaldzka już robi wrażenie

Na tym odcinku Grunwaldzka już robi wrażenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 styczeń 2020 00:33

Do połowy roku przedłużono termin ukończenia rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej od Węzła Zachodniego do granic miasta. Wizualnie można odnieść wrażenie, że prace zbliżają się ku końcowi, nie można zatem wykluczyć szybszego ukończenia. Największe wrażenie robi obecnie odcinek leśny,na którego prawie całej rozciągłości ruch odbywa się po nowych jezdniach w standardzie dwupasmowym.

 

W kierunku centrum Bydgoszczy nawet trzypasmowym, bowiem z buspasa (trzeciego pasa) korzystają już autobusy i taksówki.

 

W ostatnim czasie zostało wykonane skrzyżowanie Grunwaldzkiej z ulicą Przejście,g zamontowano sygnalizację świetlną (przed modernizacją nie było w tym miejscu świateł). Zmodernizowano też skrzyżowanie z główną arterią na Osowej Górze – ulicą Maksymiliana Kolbego. To skrzyżowanie bywa niekiedy przedmiotem dyskusji, padają oczekiwania budowy bezkolizyjnego skrzyżowania wielopoziomowego, ale to jest ewentualna ,,pieśń przyszłości”. Obecnie w ulicę Kolbego oraz z Kolbego w Grunwaldzką mamy dwa pasy do skrętu oraz dwa do jazdy prosto, czego przed modernizacją nie było.

 

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu