Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa tym odcinku Grunwaldzka już robi wrażenie

Na tym odcinku Grunwaldzka już robi wrażenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 styczeń 2020 00:33

Do połowy roku przedłużono termin ukończenia rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej od Węzła Zachodniego do granic miasta. Wizualnie można odnieść wrażenie, że prace zbliżają się ku końcowi, nie można zatem wykluczyć szybszego ukończenia. Największe wrażenie robi obecnie odcinek leśny,na którego prawie całej rozciągłości ruch odbywa się po nowych jezdniach w standardzie dwupasmowym.

 

W kierunku centrum Bydgoszczy nawet trzypasmowym, bowiem z buspasa (trzeciego pasa) korzystają już autobusy i taksówki.

 

W ostatnim czasie zostało wykonane skrzyżowanie Grunwaldzkiej z ulicą Przejście,g zamontowano sygnalizację świetlną (przed modernizacją nie było w tym miejscu świateł). Zmodernizowano też skrzyżowanie z główną arterią na Osowej Górze – ulicą Maksymiliana Kolbego. To skrzyżowanie bywa niekiedy przedmiotem dyskusji, padają oczekiwania budowy bezkolizyjnego skrzyżowania wielopoziomowego, ale to jest ewentualna ,,pieśń przyszłości”. Obecnie w ulicę Kolbego oraz z Kolbego w Grunwaldzką mamy dwa pasy do skrętu oraz dwa do jazdy prosto, czego przed modernizacją nie było.

 

 

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu