Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura nie podejmuje śledztwa przeciwko wojewodzie z zawiadomienia właściciela tartaku

Prokuratura nie podejmuje śledztwa przeciwko wojewodzie z zawiadomienia właściciela tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 styczeń 2020 07:15
Prokuratura nie podejmuje śledztwa przeciwko wojewodzie z zawiadomienia właściciela tartaku Archiwum, sprzed egzekucji

W grudniu Krzysztof Pietrzak, który był właścicielem tartaku przy ulicy Ujejskiego, którego działka została wywłaszczona na potrzeby budowy II etapu trasy uniwersyteckiej, skierował przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury. Prokuratura ostatecznie odmówiła wszczęcia postępowania.

Z kolei w listopadzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podtrzymał w I instancji decyzję ministra inwestycji i rozwoju, który w czerwcu uchylił tytuł wykonawcy na egzekucję tartaku, który wydał w styczniu 2018 roku wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Zdaniem ministerstwa wojewoda wskazał złego wierzyciela w tej decyzji, którym powinien być urząd wojewody, a nie jak ostatecznie znalazło się w dokumentach – prezydent Bydgoszczy. Wojewoda decyzje ministra zaskarżył do Sądu Administracyjnego, ale ten przyznał rację ministrowi.

 

To orzeczenie jest istotne dla sprawy, bowiem Krzysztof Pietrzak wyszedł z założenia, że skoro tytuł wykonawczy dla egzekucji został uchylony, to wojewoda dokonując jej mógł nadużyć uprawnień, stąd też przeciwko wojewodzie skierował zawiadomienie do prokuratury.

 

Zdaniem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ, nie dopatrzono się w tym działaniu wojewody znamion czynu zabronionego, stąd też śledztwo nie zostało wszczęte.

 

Sprawa podpalenia umorzona

W ostatnim czasie gdańska prokuratura umorzyła sprawę podpalenia sprzętu jednej z gdyńskich firm. Wspomniane przedsiębiorstwo zawarło z kujawsko-pomorskim wojewodą umowę na wykonanie w maju 2018 roku egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego (czyli pół roku szybciej niż ją faktycznie przeprowadzono). Przed rozpoczęciem egzekucji w Gdyni doszło do pożaru, który zniszczył niezbędny do wykonania zlecenia sprzęt. Prokuratura stwierdziła, że doszło do podpalenia, ale nie była wstanie wskazać sprawcy, stąd też decyzja o umorzeniu postępowania.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu