Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok 2019 przyniósł na lotnisku rekord

Rok 2019 przyniósł na lotnisku rekord

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 styczeń 2020 00:05
Rok 2019 przyniósł na lotnisku rekord Fot: Bartosz Bieliński

W zakończonym roku z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało 425.230 pasażerów, co jest historycznym wynikiem. W stosunku do 2018 roku jest to wzrost o 2,9% roku – cieszyć może dynamika dodatnia, ale nieco martwić, że niewiele, bowiem cały czas daleko nam do większości lotnisk w Polsce.

Wygrywamy z Lublinem

Jednym z gorszych lat dla bydgoskiego lotniska był rok 2017, w którym odnotowano spadek w stosunku do 2016 roku, dodatkowo bydgoskie lotnisko wyprzedził Lublin. Rok 2018 to było odbicie się i przekroczenie pierwszy raz w historii bydgoskiego lotniska granicy 400 tys. obsłużonych pasażerów. Lublin nadal był przed nami. Rok 2019 z kolei nie był udany dla Lublina, który zaliczył duży spadek, obsłużył bowiem tylko 357 tys. pasażerów, co oznacza, że Bydgoszcz po dwóch latach przeskakuje Lublin.

 

- Ubiegły rok przyniósł wzrost liczby obsłużonych Pasażerów, ale też rozwój siatki połączeń, przede wszystkim poprzez uruchomienie codziennych rejsów PLL LOT do Warszawy, jak i zwiększenie oferowania Ryanair do Dublina. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Te, jak i nowe kierunki, które pojawią się w tym roku na naszym lotnisku, wpłyną na jeszcze lepszy wynik w 2020 roku.

 

Od 1 stycznia Port Lotniczy Bydgoszcz, dzięki uruchomieniu systemu AFIS, pracuje w systemie całodobowym. Obejmuje on własną służbę informacyjną i meteorologiczną. Uruchomienie AFIS daje szansę na dalszy rozwój lotniska, bowiem samoloty mogą być obsługiwane przez całą dobę.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu