Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA ma nowy zarząd

PESA ma nowy zarząd

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 styczeń 2020 00:10
PESA ma nowy zarząd Fot: PESA

We wtorek wieczorem pojawiły się informacje o rezygnacji z funkcji prezesa PESA Bydgoszcz Krzysztofa Sędzikowskiego. W środę spółka poinformowała natomiast o powołaniu nowego zarządu na czele którego stanął Krzysztof Zdziarski, w przeszłości dyrektor zarządzający UPS Polska, a jeszcze wcześniej zdobywający doświadczenie w firmach kanadyjskich.

Od nacjonalizaji PESA, czyli objęcia większościowego pakietu udziałów przez należący do Skarbu Państwa Polski Fundusz Rozwoju, minęło półtora roku. Nacjonalizacja miała na celu pomóc uzyskać spółce płynność finansową i przeprowadzić konieczną restrukturyzację. Płynność uzyskać się udało, ale rok 2019 firma zakończy na minusie. Konieczne jest zatem dalsze restrukturyzownie PESA, co będzie wyzwaniem nowego zarządu.

 

Nowym prezesem został wspomniany Krzysztof Zdziarski, do tej pory wiceprezes – Zakończyliśmy pierwszy rok od momentu pozyskania przez PESĘ nowego inwestora, ale przed nami kolejne wyzwania. Dotyczą one zarówno szeroko rozumianego rozwoju technologicznego, jak i zarządzania. Zadanie na najbliższe miesiące to umacnianie pozycji PESY jako największego polskiego producenta taboru szynowego i osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w 2020 roku. – podkreśla Krzysztof Zdziarski, nowy prezes PESY.

 

W zarządzie będzie zasiadał też Robert Tafiłowski, który odpowiedzialny był za sprawy finansowe w spółkach i funduszach należących do private equity oraz Skarbu Państwa. W zarządzie pozostanie natomiast Jacek Knop, związany z PESA od kilkunastu lat, w latach 2002-2015 pełnił funkcję specjalisty ds. badań.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu