Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA ma nowy zarząd

PESA ma nowy zarząd

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 styczeń 2020 00:10
PESA ma nowy zarząd Fot: PESA

We wtorek wieczorem pojawiły się informacje o rezygnacji z funkcji prezesa PESA Bydgoszcz Krzysztofa Sędzikowskiego. W środę spółka poinformowała natomiast o powołaniu nowego zarządu na czele którego stanął Krzysztof Zdziarski, w przeszłości dyrektor zarządzający UPS Polska, a jeszcze wcześniej zdobywający doświadczenie w firmach kanadyjskich.

Od nacjonalizaji PESA, czyli objęcia większościowego pakietu udziałów przez należący do Skarbu Państwa Polski Fundusz Rozwoju, minęło półtora roku. Nacjonalizacja miała na celu pomóc uzyskać spółce płynność finansową i przeprowadzić konieczną restrukturyzację. Płynność uzyskać się udało, ale rok 2019 firma zakończy na minusie. Konieczne jest zatem dalsze restrukturyzownie PESA, co będzie wyzwaniem nowego zarządu.

 

Nowym prezesem został wspomniany Krzysztof Zdziarski, do tej pory wiceprezes – Zakończyliśmy pierwszy rok od momentu pozyskania przez PESĘ nowego inwestora, ale przed nami kolejne wyzwania. Dotyczą one zarówno szeroko rozumianego rozwoju technologicznego, jak i zarządzania. Zadanie na najbliższe miesiące to umacnianie pozycji PESY jako największego polskiego producenta taboru szynowego i osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w 2020 roku. – podkreśla Krzysztof Zdziarski, nowy prezes PESY.

 

W zarządzie będzie zasiadał też Robert Tafiłowski, który odpowiedzialny był za sprawy finansowe w spółkach i funduszach należących do private equity oraz Skarbu Państwa. W zarządzie pozostanie natomiast Jacek Knop, związany z PESA od kilkunastu lat, w latach 2002-2015 pełnił funkcję specjalisty ds. badań.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu