Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJeszcze tydzień na skorzystanie z ,,miejskiego becikowego”

Jeszcze tydzień na skorzystanie z ,,miejskiego becikowego”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 styczeń 2020 07:47
Jeszcze tydzień na skorzystanie z ,,miejskiego becikowego” Fot: J Engler

W grudniu Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę o likwidacji tzw. miejskiego becikowego, czyli jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu urodzenia dziecka w wysokości 1 tys. zł, z którego korzystać mogli rodzice o niższych dochodach. Program zostanie zlikwidowany, ale dopiero w przyszły wtorek, przez co niektórym rodzicom może się jeszcze poszczęścić.

Ten punkt w porządku obrad budził pewne emocje, ale głosami Koalicji Obywatelskiej i SLD wprowadzony w 2006 roku program przestanie obowiązywać. Prezydent tłumaczył decyzje oceną, iż nie przyczynia się to do wzrostu dzietności, a taki był cel wdrażania tego programu.

 

Uchwałę znoszącą program Wojewoda opublikował w Dzienniku Urzędowym 31 grudnia, czyli przestanie on obowiązywać 14 dni od tej publikacji, czyli we wtorek 14 stycznia 2020 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu