Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParalekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 16:55

Na stronie internetowej brytyjskiej telewizji państwowe BBC ukazało się zestawienie najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku, które odbędą się na świecie. Najbardziej prestiżowe według BBC będą Igrzyska Olimpijskie i Igrzyska Paraolimpijskie w japońskim Tokio oraz piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2020, które odbędą się pierwszy raz w formule stadionów rozsianych po całej Europie.

Polskich stadionów na Euro 2020 nie będzie, Polacy nie złożyli oferty współorganizacji tej imprezy. W zestawieniu najważniejszych wydarzeń sportowych znajdują się dwie polskie imprezy: Mistrzostwa Świata w półmaratonie, które odbędą się w marcu w Gdyni, czyli nie tak daleko od Bydgoszczy oraz w dniach 3-7 Paralekkoatletyczne Mistrzostwa w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy.

 

Paralekkoatletyczne mistrzostwa kontynentu odbywają się co dwa lata, w 2018 roku w Berlinie wzięło w nich udział blisko 600 sportowców. Wówczas triumfowali Polacy, stąd też miejmy nadzieję, że w czerwcu Bydgoszcz dla nich będzie miejscem szczęśliwym.

 

Zainteresowanie wydarzeniem już teraz telewizji BBC świadczy, że zawody mogą obić się w Europie, a być może też na świecie szerokim echem.

 

To nie jedyne zawody na stadionie Zawiszy, o których warto wspomnieć. Kilka dni temu informowaliśmy, że zapadła decyzja, aby w Bydgoszczy zorganizować po raz drugi, a zarazem drugi raz z rzędu Memoriał Ireny Szewińskiej, który planowany jest na 30 maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu