Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParalekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 16:55

Na stronie internetowej brytyjskiej telewizji państwowe BBC ukazało się zestawienie najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku, które odbędą się na świecie. Najbardziej prestiżowe według BBC będą Igrzyska Olimpijskie i Igrzyska Paraolimpijskie w japońskim Tokio oraz piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2020, które odbędą się pierwszy raz w formule stadionów rozsianych po całej Europie.

 

Polskich stadionów na Euro 2020 nie będzie, Polacy nie złożyli oferty współorganizacji tej imprezy. W zestawieniu najważniejszych wydarzeń sportowych znajdują się dwie polskie imprezy: Mistrzostwa Świata w półmaratonie, które odbędą się w marcu w Gdyni, czyli nie tak daleko od Bydgoszczy oraz w dniach 3-7 czerwca Paralekkoatletyczne Mistrzostwa w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy.

 

Paralekkoatletyczne mistrzostwa kontynentu odbywają się co dwa lata, w 2018 roku w Berlinie wzięło w nich udział blisko 600 sportowców. Wówczas triumfowali Polacy, stąd też miejmy nadzieję, że w czerwcu Bydgoszcz dla nich będzie miejscem szczęśliwym.

 

Zainteresowanie wydarzeniem już teraz telewizji BBC świadczy, że zawody mogą obić się w Europie, a być może też na świecie szerokim echem.

 

To nie jedyne zawody na stadionie Zawiszy, o których warto wspomnieć. Kilka dni temu informowaliśmy, że zapadła decyzja, aby w Bydgoszczy zorganizować po raz drugi, a zarazem drugi raz z rzędu Memoriał Ireny Szewińskiej, który planowany jest na 30 maja.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja
 • Budowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

  Na przełomie 2020 i 2021 roku planowano ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Opóźnia się jednak uprawomocnienie decyzji środowiskowej – do wydanej bowiem 24 lutego 2020 roku decyzji środowiskowej złożono jednak szereg odwołań, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planował rozpatrzyć je do 26 października.

Wiadomości z regionu