Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParalekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 16:55

Na stronie internetowej brytyjskiej telewizji państwowe BBC ukazało się zestawienie najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku, które odbędą się na świecie. Najbardziej prestiżowe według BBC będą Igrzyska Olimpijskie i Igrzyska Paraolimpijskie w japońskim Tokio oraz piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2020, które odbędą się pierwszy raz w formule stadionów rozsianych po całej Europie.

 

Polskich stadionów na Euro 2020 nie będzie, Polacy nie złożyli oferty współorganizacji tej imprezy. W zestawieniu najważniejszych wydarzeń sportowych znajdują się dwie polskie imprezy: Mistrzostwa Świata w półmaratonie, które odbędą się w marcu w Gdyni, czyli nie tak daleko od Bydgoszczy oraz w dniach 3-7 czerwca Paralekkoatletyczne Mistrzostwa w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy.

 

Paralekkoatletyczne mistrzostwa kontynentu odbywają się co dwa lata, w 2018 roku w Berlinie wzięło w nich udział blisko 600 sportowców. Wówczas triumfowali Polacy, stąd też miejmy nadzieję, że w czerwcu Bydgoszcz dla nich będzie miejscem szczęśliwym.

 

Zainteresowanie wydarzeniem już teraz telewizji BBC świadczy, że zawody mogą obić się w Europie, a być może też na świecie szerokim echem.

 

To nie jedyne zawody na stadionie Zawiszy, o których warto wspomnieć. Kilka dni temu informowaliśmy, że zapadła decyzja, aby w Bydgoszczy zorganizować po raz drugi, a zarazem drugi raz z rzędu Memoriał Ireny Szewińskiej, który planowany jest na 30 maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu