Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParalekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 16:55

Na stronie internetowej brytyjskiej telewizji państwowe BBC ukazało się zestawienie najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku, które odbędą się na świecie. Najbardziej prestiżowe według BBC będą Igrzyska Olimpijskie i Igrzyska Paraolimpijskie w japońskim Tokio oraz piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2020, które odbędą się pierwszy raz w formule stadionów rozsianych po całej Europie.

 

Polskich stadionów na Euro 2020 nie będzie, Polacy nie złożyli oferty współorganizacji tej imprezy. W zestawieniu najważniejszych wydarzeń sportowych znajdują się dwie polskie imprezy: Mistrzostwa Świata w półmaratonie, które odbędą się w marcu w Gdyni, czyli nie tak daleko od Bydgoszczy oraz w dniach 3-7 czerwca Paralekkoatletyczne Mistrzostwa w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy.

 

Paralekkoatletyczne mistrzostwa kontynentu odbywają się co dwa lata, w 2018 roku w Berlinie wzięło w nich udział blisko 600 sportowców. Wówczas triumfowali Polacy, stąd też miejmy nadzieję, że w czerwcu Bydgoszcz dla nich będzie miejscem szczęśliwym.

 

Zainteresowanie wydarzeniem już teraz telewizji BBC świadczy, że zawody mogą obić się w Europie, a być może też na świecie szerokim echem.

 

To nie jedyne zawody na stadionie Zawiszy, o których warto wspomnieć. Kilka dni temu informowaliśmy, że zapadła decyzja, aby w Bydgoszczy zorganizować po raz drugi, a zarazem drugi raz z rzędu Memoriał Ireny Szewińskiej, który planowany jest na 30 maja.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu