Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 10:54

Do czasu oddania zachodniej obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5, przejazd tranzytu przez Bydgoszcz odbywać będzie się w głównej mierze przez aleje Armii Krajowej i aleje Jana Pawła II. Już w 2012 roku testowano na tej arterii odcinkowy pomiar prędkości. Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęta takim odcinkowym pomiarem.

Odcinkowy pomiar prędkości polega na tym, że system odnotowuje przejazd pojazdu z punkcie początkowym i końcowym, pozwala to oszacować średni czas przejazdu. Jeżeli okaże się wyższy od dozwolonej prędkości to łamiącego przepisy może czekać mandat. W Polsce funkcjonuje kilka odcinkowych pomiarów, ale póki co żaden w naszej okolicy. Jak wynika z raportu NIK jest to skuteczna metoda, bowiem bowiem zarzuca się Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, że inspektorzy nie nadążają z wystawianiem mandatów.

 

Na drodze krajowej nr 5, przy wlocie do Bydgoszczy, odcinkowy pomiar prędkości został zamontowany w 2012 roku przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Zaprezentowano jego możliwości dziennikarzom, system potrafi z kamer zidentyfikować nr rejestracyjny pojazdu, przez co tworzył rejestr przejazdów przez punkty kontrolne. W Bydgoszczy wykorzystywany był jednak tylko w celach badawczych systemu, czyli do tej pory nie wykorzystywano go do karania kierowców.

 

Pojawia się kluczowe pytanie, czy będzie do tego wykorzystywany. Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpowiadając na interpelacje wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Lecha Zagłoby-Zyglera informuje, że lokalizacja na alei Armii Krajowej była poddawana analizom, ale nie zapadła jeszcze decyzja, czy ten odcinek będzie objęty programem odcinkowego pomiaru prędkości.

 

W tym miejscu dochodzi jednak do wypadków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu