Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 10:54

Do czasu oddania zachodniej obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5, przejazd tranzytu przez Bydgoszcz odbywać będzie się w głównej mierze przez aleje Armii Krajowej i aleje Jana Pawła II. Już w 2012 roku testowano na tej arterii odcinkowy pomiar prędkości. Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęta takim odcinkowym pomiarem.

Odcinkowy pomiar prędkości polega na tym, że system odnotowuje przejazd pojazdu z punkcie początkowym i końcowym, pozwala to oszacować średni czas przejazdu. Jeżeli okaże się wyższy od dozwolonej prędkości to łamiącego przepisy może czekać mandat. W Polsce funkcjonuje kilka odcinkowych pomiarów, ale póki co żaden w naszej okolicy. Jak wynika z raportu NIK jest to skuteczna metoda, bowiem bowiem zarzuca się Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, że inspektorzy nie nadążają z wystawianiem mandatów.

 

Na drodze krajowej nr 5, przy wlocie do Bydgoszczy, odcinkowy pomiar prędkości został zamontowany w 2012 roku przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Zaprezentowano jego możliwości dziennikarzom, system potrafi z kamer zidentyfikować nr rejestracyjny pojazdu, przez co tworzył rejestr przejazdów przez punkty kontrolne. W Bydgoszczy wykorzystywany był jednak tylko w celach badawczych systemu, czyli do tej pory nie wykorzystywano go do karania kierowców.

 

Pojawia się kluczowe pytanie, czy będzie do tego wykorzystywany. Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpowiadając na interpelacje wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Lecha Zagłoby-Zyglera informuje, że lokalizacja na alei Armii Krajowej była poddawana analizom, ale nie zapadła jeszcze decyzja, czy ten odcinek będzie objęty programem odcinkowego pomiaru prędkości.

 

W tym miejscu dochodzi jednak do wypadków.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu