Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOrszaki Trzech Króli coraz popularniejsze

Orszaki Trzech Króli coraz popularniejsze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 styczeń 2020 00:19

Jak szacuje Katolicka Agencja Informacyjna Orszaki Trzech Króli przejdą przez 872 miejscowości. Bydgoski orszak zapewne, jak to było w poprzednich latach, będzie zaliczał się do największych. Obchodzenie Święta Zwiastowania Pańskiego w tej formie odwołuje się do polskiej tradycji jasełek, orszaki w Polsce zaczęto jednak organizować od 2009 roku.

W Bydgoszczy będzie to już VII edycja - wszystko rozpocznie się od Mszy Świętej, która o godzinie 11:30 będzie sprawowana w Bazylice św. Wincentego A'Paulo. Orszak planuje wyruszyć o godzinie 13:00 ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową na Stary Rynek, gdzie przed żłóbkiem uczestnicy będą mogli złożyć hołd nowonarodzonemu Jezusowi Chrystusowi.

 

Ponownie do Bydgoszczy zawita wielbłąd, co dla najmłodszych będzie już atrakcją samą w sobie. W postać króla Baltazara wcieli się też po raz kolejny misjonarz Zgromadzenia Ducha Świętego Izaak Antwi-Bosiako, pelniący na co dzień posługę w Irlandii. Pierwszy raz w bydgoski orszak włączył się będąc jeszcze u bydgoskich ,,duchaczy” klerykiem, tak się zżył z inicjatywą, iż specjalnie przyjedzie na ten dzień do Bydgoszczy.

 

Tegoroczny jarmark nawiąże też do zbliżającej się 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Pojawią się rekonstruktorzy w mundurach z lat 20. Szczególnie eksponowana będzie też postać św. Jana Pawła II, którego 100. urodziny przypadną w 2020 roku.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu