Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzef klubu radnych PiS powołany na ministra

Szef klubu radnych PiS powołany na ministra

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 styczeń 2020 13:41

Premier Mateusz Morawiecki powołał na funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosława Wenderlicha, przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Bydgoszczy. W praktyce będzie on zastępcą ministra Łukasza Schreibera, również związanego z Bydgoszczą.

Jarosław Wenderlich w Kancelarii Premiera będzie nadzorował proces legislacyjny. Z wykształcenia jest prawnikiem. W Radzie Miasta Bydgoszczy pełni funkcję szefa najważniejszej komisji – Komisji Rewizyjnej.

 

Pełnienie funkcji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie koliduje prawnie z byciem radnym, stąd też być może Wenderlich nadal będzie pełnił mandat, choć jego centrum życiowym stanie się Warszawa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu